قانون مصوّب امر به معروف در مقایسه با اهمیت این فریضه در قرآن و روایات کامل نیست

نماینده ولی فقیه در استان یزد با اشاره به اینکه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه متصدی خاصی ندارد، گفت:قانون امر به معروف و نهی از منکر کامل نیست و نیازمند بررسی مجدد است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، آیت‌الله محمدرضا ناصری در نشست ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان یزد با اشاره به اقدامهایی که در رابطه با امر به معروف و نهی از منکر در جامعه انجام شده، این اقدامها را کامل ندانست و اظهار داشت: قانونی که در این زمینه تصویب شده در مقایسه با اهمیتی که قرآن و روایات به این دو فریضه قائل است قوی و کامل نیست.

وی با تاکید بر اینکه همه باید در زمینه امر به معروف و نهی از منکر حساسیت داشته باشند، گفت: شاید ما هم تا به الان نتوانستیم آن طور که باید و شاید ساز و کار احیای این دو فریضه مهم را فراهم کنیم.

امام جمعه یزد آموزش در زمینه امر به معروف و نهی از منکر را مهم و ضروری دانست و گفت: این دو فریضه دارای بخش های مهمی هستند که باید در جامعه اسلامی پیاده شوند اما متاسفانه مسئول و متولی مشخصی برای این موارد در کشور دیده نشده است.

ناصری به مسئله حجاب اشاره کرد و ادامه داد: اینکه حجاب اسلامی به چه صورتی است و حجاب چه اندازه‌ها و محدودیتهایی در جامعه اسلامی دارد یکی از مواردی است که متاسفانه هنوز هیچ قانون خاصی در رابطه با آن وجود ندارد.

نماینده ولی فقیه در استان یزد تاکید کرد: این موضوع باید در کشور ما مشخص شود و حد و حدود و شرایط مرتبط با حجاب را برای مردم به خوبی بیان کنیم تا بعد از ارائه آموزشهای لازم، مشکلات موجود را کاهش دهیم.

وی خاطرنشان کرد: خیلی موارد دیگر وجود دارد که متاسفانه حد و حدود آن در جامعه اسلامی به خوبی مشخص نشده و البته بانی خاصی هم برای این موضوع نداریم به همین دلیل مشکلاتی در جامعه مشاهده می شود.

امام جمعه یزد ادامه داد: اگر بخواهیم در زمینه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه قوی عمل کنیم و به صورت کامل این دو فریضه در جامعه پیاده شود، باید بانیان امر به معروف و نهی از منکر در جامعه به صورت شفاف معرفی شوند.

لینک خبر


همچنین ببینید

بخشی از مشکلات جامعه ناشی از بی‌توجهی به امر به معروف است

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از ایرنا، آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی روز سه‌شنبه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.