تبلیغ و فرهنگ‌سازی اقتصاد مقاومتی توسط سمن‌های جوان

عبدالعلی رضایی:

تبلیغ و فرهنگ‌ سازی اقتصاد مقاومتی توسط سمن‌های جوان

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان فارس از برگزاری دوره‌های اقتصاد مقاومتی برای تمامی سمن‌های جوانان استان فارس طی یک ماه گذشته خبر داد و گفت: قرار است همه سمن‌ها در زمینه تبلیغات و فرهنگ‌سازی در حوزه اقتصاد مقاومتی فعالیت کنند.

 

 

عبدالعلی رضایی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس «جوانان» ایسنا، افزود: فرهنگ‌سازی موضوع مهمی در زمینه عملیاتی شدن اقتصاد مقاومتی است و به نظر می‌رسد یکی از دلایلی که باعث شد مقام معظم رهبری در سال جاری بر اقدام و عمل در زمینه اقتصاد مقاومتی تاکید کنند دوری از شعارزدگی از این موضوع بوده است.

 

وی در ادامه گفت: یکی از سمن‌ها با استفاده از کاور، کلاه و آرم اداره کل ورزش و جوانان استان فارس به در منزل‌های مردم مراجعه و با قرار دادن بروشورهایی در اختیار آنان و گفت و گو با این افراد تلاش می‌کند در زمینه فرهنگ‌سازی در حوزه اقتصاد مقاومتی عمل کند و به تبیین دلایل مصرف کالاهای ایرانی و مزیت این کالاها بپردازد.

 

رضایی در پایان با بیان اینکه ۹ سازمان مردم‌نهاد جوانان کارآفرین در استان فارس فعالیت می‌کنند، اظهار کرد: یکی از سمن‌های جوانان استان فارس در ماه‌های اخیر در زمینه بازیافت وسایل الکترونیک و دیجیتال، دستگاه‌های الکترونیک بی استفاده را جمع‌آوری و از قطعات سالم آن در تعمیر وسایل استفاده می‌کند. زباله‌های آلوده را تحویل شهرداری می‌دهد و قطعات قابل بازیافت را به فروش می‌رساند. علاوه بر آن حین بازیافت دوره‌های تعمیر وسایل دیجیتال را نیز برای جوانان برگزار می‌کند.

لینک خبر


همچنین ببینید

امر به معروف و نهی از منکر یکی از مهمترین وظایف مسلمانان در جامعه اسلامی است

 امام جمعه رشت، با بیان اینکه مقام معظم رهبری اشرافی گری مسئولان در جامعه اسلامی را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.