فرهنگ مردم در اجرای امربه معروف و نهی ازمنکر تاثیرگذار است

علی مفاخری فرماندار سروآباد

فرهنگ مردم در اجرای امربه معروف و نهی ازمنکر تاثیرگذار است

فرماندار سروآباد گفت: تدین و فرهنگ مردم در اجرای فریضه امر به معروف و نهی از منکر تأثیرگذار است.اعتقادات و باورهای دینی مردم و سبک زندگی در شهرستان به گونه ای است که این سبک در این منطقه آمر معروف و روابط اجتماعی و ارتباطات مردم موجب نهی از منکر است.

به گزارش خبرنگار مهر و به نقل از روابط عمومی فرمانداری سروآباد، علی مفاخری در جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان سروآباد گفت: اعتقادات و باورهای دینی مردم و سبک زندگی در شهرستان به گونه ای است که این سبک در این منطقه آمر معروف و روابط اجتماعی و ارتباطات مردم موجب نهی از منکر است.

وی بیان داشت : اگرچه ارتباطات و تکنولوژی در تغییر سبک و شیوه زندگی مردم بی تاثیر نبوده است اما شهرستان سروآباد از جمله شهرستانهایی است که در خیلی از ابعاد اصالت و هویت قومی خود را حفظ کرده و الگو برداری مردم بیشتر اصالتی بوده است تا وارداتی.

مفاخری تصریح کرد: با توجه به حفظ اصالت قومی و محلی منطقه اما نباید غافل از خطرات در کمین نشسته برای نسل حاضر و آینده بود و باید تلاش شود که مردم از منکر و اعمال ناشایست نهی شوند.

وی بهره گیری از سازمانهای مردم نهاد و نهادها و سازمانهای دولتی و غیر دولتی که به طور مستقیم با مردم در ارتباط هستند را بهترین وسیله برای اجرای این فریضه الهی دانست و گفت: اجرای کار و امور فرهنگی در هر نقطه ای نیازمند عزم همگانی است و برای بازدهی و خروجی بهتر باید خود مردم اقدام کنند.

فرماندار سروآباد عملکرد ستاد شهرستان در سال گذشته را خوب ارزیابی کرد و افزود : در سال گذشته اقدامات موثری در سطح شهرستان در اجرای دستور العمل ستاد صورت گرفته است.

وی افزود : در سال ۱۳۹۴ اقداماتی نمادین توسط اکیب بازرسی ستاد شهرستان صورت گرفته است که در سنوات گذشته مشابه آن نبوده است که برای نمونه به گشت و مانور تذکر لسانی با لوگوی ستاد یادآور شدند.

علی مفاخری از همه دستگاهها دولتی خواستند که با آمادگی کامل به استقبال ماه مبارک رمضان رفته و رعایت حرمت ماه مبارک و روزه داران و مهمانان خدارا ضروری دانست.

لینک خبر


همچنین ببینید

مستند شهدای امر به معروف خراسان‌رضوی تهیه می‌شود‌

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف سیدعبدالله ارجاعی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهدمقدس درباره …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.