تذکر زبانی

دبیر ستاد امر به معروف گیلان

اجرای طرح «رزق حلال» در بازار گیلان

حجت‌الاسلام غلامرضا شفیعی‌زاده خبر داد اجرای طرح «رزق حلال» در بازار گیلان دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر گیلان از اجرای طرح‌های «رزق حلال»، «مصرف درست» و «حفظ بیت‌المال» در بازار و اداره‌های این استان در سال 95 خبر داد.

 

حجت‌الاسلام غلامرضا شفیعی‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به اینکه قانون امر به معروف و نهی از منکر در ۲۴ ماده و ۱۹ تبصره سال گذشته در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده است، اظهار کرد: در قانون مذکور هرگونه فعل، قول و یا ترک فعل و قولی که به عنوان احکام اولیه یا ثانوی در شرع مقدس و قوانین مورد امر قرار گرفته یا منع شده باشد، امر به معروف و نهی از منکر است.

وی، نظر ولی فقیه در احکام حکومتی را ملاک عمل عنوان کرد و افزود: امر به معروف و نهی از منکر به معنای دعوت و واداشتن دیگران به معروف و نهی و بازداشتن از منکر است.

امام جمعه موقت رشت با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر در قانون ناظر به رفتاری است که علنی بوده و بدون تجسس مشخص باشد، تصریح کرد: مراتب امر به معروف و نهی از منکر قلبی، زبانی، نوشتاری و عملی است و مراتب زبانی و نوشتاری آن وظیفه آحاد مردم و دولت بوده ضمن اینکه مرتبه عملی آن در موارد و حدودی که قوانین مقرر کرده، تنها وظیفه دولت است.

شفیعی‌زاده متذکر شد: در اجرای امر به معروف و نهی از منکر مگر در مواردی که قانون تجویز کند، نمی‌توان متعرض حیثیت، جان، مال، مسکن، شغل و حریم خصوصی و حقوق اشخاص شد.

وی از تشکیل شورای امر به معروف و نهی از منکر در سازمان‌ها و نهادهای مختلف گیلان در سال ۹۴ خبر داد و بیان کرد: شورای مذکور در ۶۵ سازمان و نهاد دولتی گیلان تشکیل شده است.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر گیلان به سازماندهی ۷۰۸ گروه از طلایه‌داران امر به معروف و نهی از منکر در قالب هفت هزار نفر در استان اشاره کرد و گفت: یک‌هزار و ۳۴۰ نفر طلایه‌داران امر به معروف و نهی از منکر در راستای تذکر زبانی آموزش دیدند.

شفیعی‌زاده با اشاره به سازماندهی ۱۵ هزار نفر طلایه‌داران امر به معروف و نهی از منکر در سال ۹۵ در گیلان، خاطرنشان کرد: سال گذشته ۲۰۰ هزار کارت هدیه امر به معروف و نهی از منکر بین مسافران و مردم در استان توزیع شده است.

وی از بازدید و نظارت در زمینه عفاف و حجاب در اداره‌های گیلان در سال ۹۵ خبر داد و یادآور شد: ماه رمضان سال گذشته رزمایش تذکر زبانی در استان انجام شده و این رزمایش در سال جاری نیز انجام می‌شود.

امام جمعه موقت رشت با بیان اینکه طرح «رزق حلال» امسال در بازار گیلان اجرایی می‌شود، اظهار کرد: امسال طرح‌های «مصرف درست» و «حفظ بیت‌المال» در اداره‌ها و دستگاه‌های اجرایی استان اجرایی می‌شود.

شفیعی‌زاده، مردم را از حق دعوت به خیر، نصیحت و ارشاد در مورد عملکرد دولت برخوردار دانست و بیان کرد: شخصیت‌های حقیقی یا حقوقی حق ندارند در برابر اجرای امر به معروف و نهی از منکر مانع ایجاد کنند.

لینک خبر


همچنین ببینید

احیای امربه معروف و نهی ازمنکر نیازمند عزم همه دستگاههاست

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین صدیقی در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.