آموزش ضابطین امر به معروف و نهی از منکر در کهگیلویه

فرشته اسدزاده

لزوم جلوگیری از عادی شدن منکرات در جامعه

مسئول دفتر امور زنان و خانواده ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان جنوبی، گفت: نگرانی‌ شدیدی که داریم بی‌تفاوتی نسبت به منکرات و مسائل پیرامون آن است، به‌طوریکه امروز سگ‌گردانی و یا بی‌حجابی در جامعه در حال عادی شدن است.

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه خراسان‌ جنوبی، فرشته اسدزاده، امروز (۱۶ خرداد ماه) در نشست با مدیرکل و معاونین صدا و سیمای استان ضمن تسلیت ایام ارتحال امام خمینی(ره) اظهار کرد: صدا و سیما به ‌درستی تعریف امر به معروف و نهی از منکر است.

وی با تأکید بر اینکه باید از ظرفیت صدا و سیما و رسانه برای آسیب‌های اجتماعی منکرات در جامعه استفاده شود، گفت: بهره‌گیری از ظرفیت هنر، رسانه و فناوری مورد تأکید ستاد مرکزی نیز بوده و امسال چاپ ماهنامه و ویژه برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی با همکاری صدا و سیمای استان در دستور کار قرار دارد.

مسئول دفتر امور زنان و خانواده ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان، به مأموریت‌های امسال دفتر امور زنان و خانواده ستاد اشاره کرد و افزود: امسال طراحی الگوهای رفتاری و الگوپذیری در حوزه زنان در خانه، ادارات، محیط اجتماعی و … در دستور کار قرار گرفته است.

جمشید سورگی، جانشین معاون امور ادارات و سازمان‌های ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان جنوبی، نیز در این نشست گفت: امسال تهیه و تولید تیزرهایی با موضوعات الگوهای رفتاری در دستور کار ستاد قرار گرفته است.

وی ادامه داد: آمادگی داریم با همکاری تهیه کنندگان صدا و سیمای استان در موضوعاتی شامل مسئولیت‌پذیری و مسئولیت‌گریزی، پارتی‌بازی، حفظ بیت‌المال، رعایت انضباط اداری اسراف، تجمل‌گرایی، الگوی مصرف، حقوق شهروندی و همچنین رزق و روزی حلال تولیدات رسانه‌ای برای ترویج امر به معروف و نهی از منکر داشته باشیم.

جانشین معاون امور ادارات و سازمان‌های ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان، افزود: امر به معروف و نهی از منکر تنها مختص به کشور ایران نیست بلکه در دیگر کشورهای دنیا از عنوان “نظارت اجتماعی” در بسترهای مختلف استفاده می‌کنند و رعایت حقوق شهروندی، حفظ بهداشت محیط و خیلی مسائل دیگر در این فریضه خلاصه می‌شود.

سورگی خاطرنشان کرد: پخش برنامه‌های گزارشی از آمران به معروف و ناهیان از منکر در موضوعات مشخص می‌تواند در فرهنگ‌سازی و ترویج این فریضه مهم الهی کمک کند.

لینک خبر


همچنین ببینید

امر به معروف از وظایف حکومت اسلامی است

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری فارس از گلپایگان، حجت‌الاسلام محمدتقی کرامتی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.