امر به معروف+نظام

حجت الاسلام حسینعلی زاهدی پور،

وجود و تداوم نظام اسلامی در پرتو امر به معروف و نهی از منکر میسر است

امام جمعه ماهنشان با اشاره به اهمیت بالای امر به معروف در تداوم نظام و جامعه اسلامی، گفت: نظام اسلامی، رهبری و پیروزی آنها در پرتو امر به معروف و نهی از منکر به وجود آمده است.

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در زنجان، حجت الاسلام حسینعلی زاهدی پور، نماینده ولی فقیه در ماهنشان و امام جمعه این شهر، در جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان ماهنشان با اشاره به اهمیت بالای این امر در تداوم نظام و جامعه اسلامی گفت: نظام اسلامی، رهبری و پیروزی ها همگی در پرتو امر به معروف و نهی از منکر به وجود آمده است.

وی در ادامه افزود: فریضه امر به معروف و نهی از منکر مسأله بسیار مهمی است که انسان ها با عمل و یا عدم عمل به آن می توانند یکدیگر را به بهشت و یا جهنم ببرند، چرا که در جهنم افرادی و یا گروهی وقتی وارد آن می شوند گروه دیگر را لعن می کنند که چرا در دنیا یکدیگر را ارشاد و از منکرات باز نداشتند.

امام جمعه شهرستان ماهنشان در ادامه با اشاره به عقلانی بودن وجوب امر به معروف خاطر نشان کرد: امر به معروف و نهی از منکر، مقدمه برخی از تکالیف عقلی است، از این‏ رو به حکم عقل، لازم و واجب است.

این مقام مسؤول در ادامه اظهار کرد: امر به معروف و نهی از منکر اگر جنبه ارشاد و آگاهی‏ بخشی داشته و به تقویت انگیزه‏ های خیرخواهانه در انسان ها منجر شود، هرگز با آزادی بشر، منافاتی ندارد بلکه می‏ تواند در مسیر کمال انسان مفید بوده و به اصلاح جامعه بینجامد.

وی در ادامه افزود: استدلال عقلی دیگری که برای لزوم امر به معروف و نهی از منکر ارائه شده است، مقوله نگاه اجتماعی بر زندگی بشر است؛ چرا که انسان ها دارای زندگی اجتماعی‏ بوده و در پیمودن مسیر حیات نمی‏ توانند به شکل فردی نیازهای خود را تأمین کرده و از همکاری دیگران بی‏ نیاز باشند.

حجت الاسلام زاهدی پور در ادامه تأکید کرد: از این ‏رو انسان ها در جامعه، تحت تأثیر اندیشه‏ ها، اخلاق و رفتار دیگران قرار دارند و عقل حکم می‏ کند که برای حفظ کیان جامعه از فساد و تباهی، باید با منکرات برخورد شود.

لینک خبر


همچنین ببینید

امر به معروف از وظایف حکومت اسلامی است

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری فارس از گلپایگان، حجت‌الاسلام محمدتقی کرامتی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.