امر به معروف و نهی از منکر "مردم نسبت به دولت" را احیا کنید

معاون امور ادارات ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان جنوبی

امر به معروف و نهی از منکر باید در جامعه به گفتمان تبدیل شود

سید جواد رضوی گفت: با توجه به اینکه در حال حاضر زمینه پذیرش فریضه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه وجود دارد باید این فریضه در جامعه به گفتمان تبدیل شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند، سید جواد رضوی در نشست معاونین ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان جنوبی با اشاره به سخنان اخیر مقام معظم رهبری در مورد “ولنگاری فرهنگی” اظهار داشت: با توجه به اینکه در حال حاضر زمینه پذیرش فریضه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه وجود دارد باید این فریضه در جامعه به گفتمان تبدیل شود.

وی از تشکیل شوراهای امر به معروف و نهی از منکر در دستگاه‌های اجرایی استان خبر داد و افزود: در قالب طرح طلایه‌داران معروف، افراد زیادی از طرف ادارات و سازمان‌های استان به ستاد امر به معروف و نهی از منکر معرفی شده‌اند و آماده همکاری هستند.

همچینین در این نشست، حجت‌الاسلام کاظم لطفیان نیز با تأکید بر اینکه باید منکراتی که از اولویت بالاتری برخوردار هستند در محیط‌های عمومی احصاء شوند، تصریح کرد: بازار، شرکت‌های خصوصی و بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری غیردولتی نیز شامل طرح طلایه‌داران معروف می‌شوند که در این زمینه به‌صورت منسجم اقدامات و همکاری‌های لازم انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه موضوعاتی شامل بی‌حجابی، رشوه، رزق حلال و تکریم ارباب رجوع در دستور کار قرار دارد، خاطرنشان کرد: برای اجرای طرح طلایه‌داران معروف در حال حاضر ۲۰ اتحادیه صنفی و ۳۰ مسجد در سطح استان شناسایی شده است.

لینک خبر


همچنین ببینید

اولین جشنواره سراسری ایده‌های نماز و امر به معروف و نهی از منکر در ارومیه برگزار می‌شود

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف بحرعلی محمودی، رئیس گروه قرآن و عترت اداره‌کل فرهنگ و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.