اقتصاد وفرهنگ

آیت الله اسدالله ایمانی

تقویت اقتصاد مقاومتی و فرهنگ و عملیاتی ساختن آنها از اولویت های جامعه است

نماينده ولي فقيه در استان فارس در خطبه هاي نماز جمعه شيراز گفت: تقویت اقتصاد مقاومتی و عملیاتی ساختن آن در جامعه یکی از اولویت‌های رهبر انقلاب است. هم امام خمینی (ره) و هم مقام معظم رهبری به فرهنگ تأکید داشته و دارند به نحوی که امام راحل می‌فرمودند آنچه باید از آن ترسید استحاله فرهنگی است.

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در فارس، آیت‌الله اسدالله ایمانی، نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز، در خطبه‌های نمازجمعه با اشاره به دو اولویت کاری مطرح شده از سوی مقام معظم رهبری برای مجلس دهم عنوان کرد: تقویت اقتصاد مقاومتی و عملیاتی ساختن آن در جامعه یکی از این اولویت‌ها است.
امام جمعه شیراز افزود: امروز به‌حق می‌توان ادعا کرد یکی از آسیب‌پذیرترین حوزه‌های حکومتی حوزه اقتصاد است و دشمن هر چه در توان داشته از طریق اقتصاد و تحریم بر ملت و جامعه ما وارد کرده و باید این جبهه و حوزه که دارای آسیب است تقویت کرد و راه آن هم اقتصاد مقاومتی است با تمام الزامات، شرایط، امکانات و مقتضیات آن.
ضرورت توجه به فرهنگ دینی و انقلابی

آیت‌الله ایمانی دومین اولویت بیان شده برای مجلس دهم از سوی مقام معظم رهبری را توجه به فرهنگ دینی و انقلابی عنوان کرد و اظهار داشت: هم امام خمینی (ره) و هم مقام معظم رهبری به این مهم تأکید داشته و دارند به نحوی که امام راحل می‌فرماید آنچه باید از آن ترسید استحاله فرهنگی است.

وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری فرمودند دغدغه من ولنگاری فرهنگی است افزود: مدیریت کلان فرهنگی کشور فرهنگ را رها کرد و رهبر انقلاب از آن تعبیر به ولنگاری می‌کند.

امام جمعه شیراز با بیان اینکه چقدر رهبر فرزانه انقلاب درباره مسائل فرهنگی و انقلابی که روزنه نفوذ دشمن است متذکر شدند خاطرنشان کرد: شبیخون فرهنگی، تهاجم فرهنگی، ناتوی فرهنگی، قتل‌عام فرهنگی و غیره بارها در بیانات مقام معظم رهبری عنوان شده است.

نماینده ولی فقیه در استان فارس تصریح کرد: مسئولان فرهنگی کشور از شورای عالی انقلاب فرهنگی تا وزارت ارشاد و بقیه دست‌اندرکاران، دانشگاهیان، حوزه‌ها و بدنه مردم کاری که باید انجام دهند ندادند و اگر انجام داده بودند این چنین شاهد نبودیم ارزش‌های انقلاب از جامعه رخت بربندد.
لینک خبر


همچنین ببینید

مبارزه با گران فروشی مصداق امر به معروف ونهی از منکر

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری صداوسیما مرکز کرمان در جلسه امروز …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.