امر به معروف +شهرداری

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر همدان

ورود شهرداری‌ به اجرای امر به معروف در اماکن

علی رضایی با بیان اینکه شهرداری‌ امر به معروف را در اماکن پرتردد، پارک‌ها و... انجام دهد، گفت: معاونت فرهنگی شهرداری از تشکل‌هایی که در بحث امر به معروف فعال هستند حمایت کند.

 

به گزارش خبرگزاری فارس، علی رضایی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان، با اشاره به اینکه در ماه رمضان منکرها کمرنگ‌تر می‌شوند، اظهار کرد: اهمیت مقوله امر به معروف و نهی از منکر در دین اسلام بسیار زیاد است و این مهم باید در ماه رمضان مورد توجه قرار گیرد.

وی با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر در اصل هشتم قانون اساسی نیز آمده است، افزود: در بحث امر به معروف و نهی از منکر دستگاه‌های دولتی نیز بر اساس قانون وظیفه دارند که این مهم را انجام دهند و از تشکل‌های غیر دولتی در بحث امر به معروف نیز حمایت کنند.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر همدان با تاکید بر اینکه شهرداری و مجموعه مدیریت شهری نیز در بحث امر به معروف وظیفه دارد، خاطرنشان کرد: ارائه آموزش‌های لازم شهروندی و گسترش پیام‌های مختلف در بحث سبک زندگی اسلامی مد نظر مقام معظم رهبری از اموری است که مجموعه مدیریت شهری می‎تواند انجام دهد.

وی با بیان اینکه برخی از اقدامات شهرداری‌ها همسو با زندگی اسلامی نیست، گفت: این نواقص نیاز به توجه و اصلاح دارند و بحث معماری اسلامی – ایرانی نیز باید به طور جد مورد توجه قرار گیرد.

رضایی تاکید کرد: بر اساس قانون، معاونت فرهنگی شهرداری باید از تشکل‌ها و سمن‎هایی که در زمینه اجرای امر به معروف و نهی از منکر فعالیت می‎کنند، حمایت کند.

وی با اشاره به اینکه شهرداری وظیفه دارد امر به معروف را در اماکن پرتردد، پارک‌ها و اتوبوس‌ ها انجام دهد، بیان کرد: با امر به معروف و نهی از منکر می‌توان بسیاری از ناهنجاری‌های جامعه را از بین برد و مباحث درست و هنجار را تقویت کرد.

لینک خبر


همچنین ببینید

اولین جشنواره سراسری ایده‌های نماز و امر به معروف و نهی از منکر در ارومیه برگزار می‌شود

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف بحرعلی محمودی، رئیس گروه قرآن و عترت اداره‌کل فرهنگ و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.