حضرت علی(ع) تجسم واقعی امر به معروف و نهی ازمنکر است

مسؤول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه ایوان

حضرت علی(علیه السلام) تجسم واقعی امر به معروف و نهی ازمنکر است

حجت الاسلام عبدالله طالبی: حضرت امیر(ع) تجسم واقعی امر به معروف و نهی از منکر، نمونه بارز انسان کامل و مظهر عدالت الهی است.

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج ایوان؛ حجت الاسلام عبدالله طالبی، مسؤول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه ایوان در گفتگوی اختصاصی با این خبرگزاری گفت: حضرت امیر(علیه السلام) تجسم واقعی امر به معروف و نهی از منکر، نمونه بارز انسان کامل و مظهر عدالت الهی بود.

حجت الاسلام طالبی عنوان کرد: امام علی(علیه السلام) دارای مناقب و فضیلت های ارزشمند و یگانه ای است که فقط مختص آن بزرگوار است.

*به کس این سعادت به کعبه ولادت به مسجد شهادت

وی حماسه ها و رشادتهای آن امام همام چه در زمان حیات مبارک پیغمبراسلام(صلی الله علیه و آله و سلم) و چه بعد از آن را یادآور شد و گفت: امیرمؤمنان تجلی خدمت صادقانه و عدالت در جامعه بود؛ گرچه بخاطر احیای سنت پیامبر و نگاهداشت اسلام ناب مورد غضب و کینه واقع شد و سالها خانه نشین گردید و مظلومانه هم در این راه به شهادت رسید.

حجت الاسلام طالبی، مولای متقیان را اسوه اخلاق دانست و تأکید کرد: مسؤولان جامعه باید حکمت های عظیم و خطبه ها و نامه های دقیق و گویای نهج البلاغه را چراغ راه قرار داده و از آن سفره پر برکت علوی بهره ها گیرند.

این مقام مسؤول عنوان کرد: جامعه، امروز بیش از پیش به تبیین فرهنگ «رفتار علوی» نیاز دارد و این ضرورتی انکارناپذیر است که فضای غبارآلود و مبهم زمان را -که چندان بی شباهت هم به دوران علوی نیست- از همه آلودگیها پاک می کند.

وی افزود: باید از مکتب علوی درس گرفت و رعایت بیت المال را سرلوحه امورات قرار داد و شجاعانه و از موضع قدرت با دشمنان مقابله و منصفانه با محرومان برخورد کرد.

ایشان اهل بیت طاهرین(علیهم السلام) را عطیه و نعمت بزرگ الهی خواند و تأکید کرد: به لطف و نظر حضرات معصومین است که عذاب از امت برداشته شده و باید قدر این حب دوطرفه را دانست و گفت: شب قدر شب تنظیم این رابطه است، فرصت عظیمی است که تا عرفه بدست نمی آید.

لینک خبر


همچنین ببینید

با ساختارشکنان در حوزه حجاب باید برخورد جدی صورت گیرد

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دادسرای عمومی و انقلاب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.