برای روز عفاف و حجاب، زمینه‌سازی کشوری با محوریت حجاب انجام شود

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی ستاد امر به معروف و نهی از منکر به نقل از خراسان رضوی؛ رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان گفت: در تمام فعالیت‌های هنری و تحقیقی خود تلاش کنید که قصه گوهرشاد تحریف نشود، برخی تلاش کردند موضوع کلاه فرنگی را محور قرار دهند اما دو قصه محور اصلی است، نکته اول حجاب و محور دوم نیز دفاع از مرجعیت و روحانیت است.

آیت‌الله علم‌الهدی در دیدار با شهردار ، معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری مشهد و دست اندکاران «همایش ملی علمی قیام گوهرشاد» با قدردانی از فعالیت‌های صورت گرفته در این حوزه اظهار داشت: اقدام فوق‌العاده ارزشمندی است که اگر دیگر فعالیت های شهرداری هم نبود، می‌توانست به‌صورت یک مدیریت تاریخی در شهر ثبت شود.

وی ادامه داد: متأسفانه مشکلی که ما داریم و فرهنگی که وجود دارد این است که قضایا در موقع خودش با همه ابعاد گسترده‌ای که دارد، خیلی عادی جلوه می‌کند و به‌عنوان یک حادثه در بین حوادث از آن رد می‌شویم.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی خاطرنشان کرد: امروز بعد از گذشت ۸۰ سال از آن واقعه به این فکر افتاده ایم تا در مورد آن فعالیت کنیم که هیچ اسناد معتبری در دسترس نیست اما خوشبختانه تعدادی از افرادی که از آن واقعه خاطره داشته باشند، هنوز هم در قید حیات هستند و می‌توان در این خصوص فعالیت کرد.

وی افزود: در تمام فعالیت‌های هنری و تحقیقی خود تلاش کنید که قصه گوهرشاد تحریف نشود، مدتی در تلاش بودند قصه را تنها قصه کلاه‌فرنگی نشان دهند اما دو قصه محور اصلی است، نکته اول حجاب است که قیام مردم باانگیزه دینی بوده و محور دوم نیز دفاع از مرجعیت و روحانیت بوده است.

رییس ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان رضوی اضافه کرد: محور اصلی نیز مسأله حجاب بوده چون مردم برای کلاه فرنگی که جان ندادند، مردم برای دین خود قیام کردند.

آیت‌الله علم‌الهدی با تأکید بر این‌که طرح موضوع کلاه‌فرنگی در واقعه گوهرشاد برای انحراف موضوع اصلی آن است، تصریح کرد: یکی از جهاتی که در واقعه گوهرشاد مغفول مانده، دفاع از مرجعیت و روحانیت بوده زیرا گرایش در دفاع از روحانیت و دین بود که در ادامه ۱۵ خرداد ایجاد و ختم به پیروزی انقلاب شد.

وی اضافه کرد: اولین بار است که قصه گوهرشاد به‌عنوان یک موضوع خاص مطرح می‌شود، اگر الآن محورهای این موضوع را محکم نکنید در آینده این قصه تحریف خواهد شد.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی اضافه کرد: این همایش نیاز به تبلیغ سراسری و کشوری دارد و باید برای روز عفاف و حجاب، زمینه‌سازی کشوری با محوریت حجاب انجام شود تا این همایش در کنارش جلوه پیدا کند.

وی افزود: کلام رهبری کاملاً به‌جاست که واقعه را باید به نقطه پرداخت در هنر برسانیم تا در عرصه اجتماعی ظهور و بروز داشته باشد اما باید دقت کنید که واقعه گوهرشاد از این دو محور خارج نشود.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.