ضابطان قضایی مکلف‌اند با جرایم مشهود برخورد کنند

فرمانده حوزه شهدای نوریاب سپاه ناحیه پاوه

تذکر لسانی نیاز به حکم قانونی و قضایی ندارد

حاج محمد ولد بیگی، در مانور گشت امر به معروف و نهی از منکر گفت: تذکر لسانی از جمله فریضه‌های اجتماعی است که طبق قانون اساسی برای انجام آن توسط افراد، نیاز به حکم قانونی و قضایی نیست.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج از پاوه، گشت امر به معروف و نهی ازمنکر با همکاری حوزه شهدای نوریاب و بسیجیان حوزه، توسط ستاد امر به معروف و نهی از منکر در سطح شهرستان پاوه اجرا شد.

فرمانده حوزه شهدای نوریاب در این خصوص گفت: تذکر لسانی از جمله فریضه‌های اجتماعی است که طبق قانون اساسی برای انجام آن توسط افراد، نیاز به حکم قانونی و قضایی نیست؛ اما اکیپ‌های فعال در شهرستان با گذراندن آموزش های لازم و با مجوز های قضایی همراه با احترام به افراد اقدام به تذکر لسانی می کنند.

وی با اشاره به حضور ضابطان قضایی با آمران به معروف و ناهیان از منکر به منظور اقدام انتظامی به موقع در صورت بروز هرگونه مشکل گفت: احترام به افراد و داشتن زبان و گفتار نرم از جمله اصول اولیه‌ای است که باید اکیپ‌های تذکر لسانی رعایت کنند.

حاج محمد ولدبیگی در ادامه گفت: بیشتر مسائل و مشکلات اجتماعی و فرهنگی شهرستان از عدم آگاهی است و آگاه سازی – آن هم با تذکرات و زبان نرم – می تواند تاثیرگذار باشد.

وی گفت: خوشبختانه در اجرای این طرح تاکنون چندان شاهد اصطکاک و مخالفت نبوده ایم و حتی شاهد استقبال مردم هستیم و خواستار استمرار این طرح هستند.

لینک خبر


همچنین ببینید

در امر به معروف و نهی از منکر مردم به‌ دولت باید از جوانان بیشتر استفاده شود

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری فارس از مشهد، سید عبدالله ارجاعی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.