ضابطان قضایی مکلف‌اند با جرایم مشهود برخورد کنند

فرمانده حوزه شهدای نوریاب سپاه ناحیه پاوه

تذکر لسانی نیاز به حکم قانونی و قضایی ندارد

حاج محمد ولد بیگی، در مانور گشت امر به معروف و نهی از منکر گفت: تذکر لسانی از جمله فریضه‌های اجتماعی است که طبق قانون اساسی برای انجام آن توسط افراد، نیاز به حکم قانونی و قضایی نیست.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج از پاوه، گشت امر به معروف و نهی ازمنکر با همکاری حوزه شهدای نوریاب و بسیجیان حوزه، توسط ستاد امر به معروف و نهی از منکر در سطح شهرستان پاوه اجرا شد.

فرمانده حوزه شهدای نوریاب در این خصوص گفت: تذکر لسانی از جمله فریضه‌های اجتماعی است که طبق قانون اساسی برای انجام آن توسط افراد، نیاز به حکم قانونی و قضایی نیست؛ اما اکیپ‌های فعال در شهرستان با گذراندن آموزش های لازم و با مجوز های قضایی همراه با احترام به افراد اقدام به تذکر لسانی می کنند.

وی با اشاره به حضور ضابطان قضایی با آمران به معروف و ناهیان از منکر به منظور اقدام انتظامی به موقع در صورت بروز هرگونه مشکل گفت: احترام به افراد و داشتن زبان و گفتار نرم از جمله اصول اولیه‌ای است که باید اکیپ‌های تذکر لسانی رعایت کنند.

حاج محمد ولدبیگی در ادامه گفت: بیشتر مسائل و مشکلات اجتماعی و فرهنگی شهرستان از عدم آگاهی است و آگاه سازی – آن هم با تذکرات و زبان نرم – می تواند تاثیرگذار باشد.

وی گفت: خوشبختانه در اجرای این طرح تاکنون چندان شاهد اصطکاک و مخالفت نبوده ایم و حتی شاهد استقبال مردم هستیم و خواستار استمرار این طرح هستند.

لینک خبر


همچنین ببینید

مستند شهدای امر به معروف خراسان‌رضوی تهیه می‌شود‌

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف سیدعبدالله ارجاعی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهدمقدس درباره …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.