برخی هنوز اقتصاد مقاومتی را باور نکرده اند

حجت الاسلام والمسلمین نکونام:

تعطیلی مراکز تولیدی با سیاست های اقتصاد مقاومتی مغایرت دارد

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری گفت: اینکه امروز با شگرد آمریکایی قرارداد بزرگی را امضا کنیم که در آن شرکت هواپیمایی بوئینگ را از اخراج 4 هزار نفر نجات دهیم اما مراکز تولیدی در درون کشور به تعطیلی بخورند اقتصاد مقاومتی نیست.

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در شهرکرد، حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی نکونام، نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرکرد که در مصلای بزرگ امام خمینی(ره) این شهر برگزار شد، با اشاره به اینکه حضور در راهپیمایی روز قدس یک جهاد است و مردم کشورهای مختلف در این روز در مقابل ظلم قد علم می ‌کنند، تصریح کرد: به لطف پروردگار امروز رژیم صهیونیستی از هر زمانی ضعیف‌تر است و جامعه اسلامی نسبت به گذشته قوی‌تر شده است.

وی در ادامه با بیان اینکه تقویت شرکت‌های خارجی از طریق خرید محصولات‌ آن‌ها و تعطیلی واحدهای تولیدی کشور، اقتصاد مقاومتی نیست، گفت: اینکه امروز با شگرد آمریکایی قرارداد بزرگی را امضا کنیم که در آن شرکت هواپیمایی بوئینگ را از اخراج ۴ هزار نفر نجات دهیم اما مراکز تولیدی در درون کشور به تعطیلی بخورند اقتصاد مقاومتی نیست.

امام جمعه شهرکرد با بیان اینکه مشکل کشور نداشتن هواپیما نیست، گفت: اموال و پول‌هایی را که از حلقوم آمریکا بیرون کشیده‌ایم نباید این‌گونه خرج کنیم، بلکه باید آن‌ها صرف تقویت اقتصاد درون کشور شوند.

وی با تأکید بر اینکه جوانان سرمایه‌های کشور و انقلاب هستند و باید خودشان را از هر حیث آماده کنند، افزود: فعالان حوزه جوانان باید جوانان را در یک مسیر متحد نمایند تا پراکندگی در بین آن‌ها نباشد و این یک ضرورت است.

حجت ‌الاسلام والمسلمین نکونام تصریح کرد: نفاق، خطر بزرگ جامعه اسلامی است و منافقان و فتنه‌گران جامعه اسلامی را به خطر می‌اندازد.

امام جمعه شهرکرد خاطرنشان کرد: منافقان زیر بار جهاد نمی‌روند، برای فریب جامعه اسلامی می‌کوشند، بد ذات هستند، نماز، زکات و انفاق‌شان ظاهری است، در پی منفعت‌طلبی خودشان هستند، از رسوایی‌ هراسانند، به دنبال ترویج منکر هستند و به نظام اقتصادی جامعه آسیب می‌زنند.

این مقام مسؤول با اشاره به اینکه منافقینی هستند که عمل ‌کنندگان به تکالیف اقتصادی نسبت به جامعه اسلامی را سرزنش و تمسخر می‌ کنند و این منافقان دچار عذاب دردناکی خواهند شد، گفت: رستگاری نتیجه پیروی از ولی فقیه و عمل به امر به معروف و نهی از منکر است.

لینک خبر


همچنین ببینید

برگزاری ­نخستین جلسه ستاد امر به معروف در سال ۹۷

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، این نشست صبح …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.