احیاء واجبات در گرو عمل به فریضه‌ی امر به معروف و نهی از منکر

رئیس پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی

امر به معروف و نهی از منکر نهادی فراتر از یک وزارتخانه نیاز دارد

حجت الاسلام رشاد گفت: به دلیل اهمیت مساله حجاب باید مرجع و نهادی بالاتر از یک وزارتخانه در حد قوه به انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر اختصاص یابد.

 

به گزارش خبرگزاری ایرنا حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر رشاد روز سه شنبه در مراسم پایانی همایش ملی قیام گوهرشاد در مشهد افزود: وزارتخانه در اختیار دولت ها است و دولت ها هم براساس مبانی و گرایشهای سیاسی خود روند کار در وزارتخانه ها را تغییر می دهند.

وی در بخش دیگری افزود: در مقابل این بدحجابی در کشور علما و حوزه های علمیه سکوت کرده اند و وظایف دینی و صنفی خود را انجام نمی دهند اما اگر بیش از این درنگ کنیم همه چیز از دست خواهد رفت و فرهنگ ویران خواهد شد.

این مقام مسؤول ادامه داد: حجاب و پوشش به همین سادگی نیست زیرا اگر مساله ساده ای بود قیام گوهرشاد اتفاق نمی افتاد.

وی گفت: غرب سرمایه گذاری زیادی روی این مساله کرده زیرا حجاب به بسیاری از عناصر و مولفه های هویت ساز پیوند می خورد و حس نمادین پوشش بیش از همه عناصر فرهنگی است.

او افزود: نمود پوشش در نشان دادن هویت، شخصیت و فرهنگ یک جامعه بیش از هر عنصر دیگری رساست و به چشم می آید لذا با تغییر پوشش، شخصیت و هویت فرد دگرگون می شود، فرهنگ و سبک زندگی و اخلاق عناصر بسیار تعیین کننده ساخت جامعه مثل نهاد خانواده تغییر می کند.

رشاد گفت: اگر نهاد خانواده ویران شود مفهوم خدا، معاد، ازدواج و همه چیز تغییر می کند، آنچنان که امروزه این مفاهیم در برخی کشورها در ذهن مردم تغییر کرده و می گویند جهنمی وجود ندارد.

لینک خبر


همچنین ببینید

دشمنان تلاش می کنند با ترویج منکر بدحجابی، هویت دینی جامعه اسلامی را خدشه دار کنند

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرآنلاین منطقه  استان مازندران، خلیل صالحی دبیر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.