پيشگيري از آسيب هاي اجتماعي، مستلزم توجه جدي به موضوع عفاف و حجاب

فرمانده انتظامي استان همدان

پیشگیری از آسیب های اجتماعی، مستلزم توجه جدی به موضوع عفاف و حجاب

حاجي محمد مهديان نسب گفت: پيشگيري از آسيب هاي اجتماعي مستلزم توجه جدي به موضوع عفاف و حجاب در جامعه است و براي اين منظور بايستي فريضه امر به معروف و نهي از منکر مورد توجه قرار گيرد.

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس،سردار”حاجی محمد مهدیان نسب”در نشست شورای معاونان ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان با اشاره به اقدامات فرهنگی اجتماعی این فرماندهی در خصوص ترویج فرهنگ عفاف و حجاب ،گفت: مسأله بدحجابی و بدپوششی زمینه‌ساز جرایم دیگر است، در مسئله حجاب و رفع آسیب های اجتماعی نهادهای مختلفی دخیل هستند وبایستی با

*همکاری دیگر سازمان ها و مردم حجاب در جامعه نهادینه شود.

وی با اشاره به برگزاری ۱۲ جلسه تعاملی با بسیج در راستای اقدامات مشترک در بحث عفاف وحجاب افزود: در این راستا نمایشگاهی نیز به منظور اشاعه فرهنگ عفاف وحجاب درشهر همدان برگزار شده است.

سردار مهدیان نسب ادامه داد: در همین راستا هشت ایستگاه پلیس نیز دایر شده که چهار ایستگاه در شهر همدان بوده و چهار ایستگاه دیگر نیز در شهرستان هایی برپا شده که دارای مراکز تفریحی و توریستی هستند ؛ که بحمدالله استقبال خوبی نیز از این ایستگاه ها شده است.

این مقام ارشد انتظامی گفت: پیشگیری از آسیب های اجتماعی مستلزم توجه جدی به موضوع حجاب و عفاف در جامعه است و برای این منظور بایستی فریضه امر به معروف و نهی از منکر مورد توجه قرار گیرد.

سردار مهدیان نسب با بیان اینکه بدحجابی یک موضوع کاملاً اجتماعی است و عوارض آن متوجه جامعه می‌شود، افزود: بدحجابی موجب از بین رفتن بنیه اعتقادی و همچنین امنیت اجتماعی موجود در جامعه می‌شود.

وی بر فواید حجاب اسلامی در گسترش امنیت اجتماعی جامعه اشاره و بیان کرد: کاهش چشمگیر مفاسد فردی و اجتماعی در جامعه اسلامی، حفظ ارزش های انسانی و اخلاقی، مبارزه با تهاجم فرهنگی غرب، از بین رفتن فشارهای اجتماعی و…. از آثار و فواید حجاب در گسترش امنیت اجتماعی جامعه اسلامی است.

فرمانده انتظامی استان همدان در خاتمه با اشاره به آموزه‌ های اسلام و تاکید بزرگان دین بر رعایت اخلاق‌مداری در جامعه، خاطرنشان کرد: امنیت اخلاقی مولفه‌ای است که این روز‌ها بیش از گذشته در جامعه ما در خطر است لذا بایستی مردم و مسئولان نسبت به حراست از آن دقت کامل داشته باشند که نقش دستگاه ‌های فرهنگی در این مسیر بیش از سایرین است.

لینک خبر


همچنین ببینید

ستاد امر به معروف و نهی از منکر در مسائل فرهنگی روش‌های جدیدی اتخاذ کند

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خانه ملت؛ احمد مازنی با اشاره به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.