امر به معروف و نهی از منکر تنها مختص عفاف و حجاب نیست و منکرات بسیاری در ادارات به چشم می خورد

فرماندار شهرستان رشت

امر به معروف و نهی از منکر تنها مختص عفاف و حجاب نیست و منکرات بسیاری در ادارات به چشم می خورد

سید عیسی مهدوی با اشاره به دامنه گسترده این مهم، اظهار داشت: امر به معروف و نهی از منکر تنها مختص عفاف و حجاب نیست و منکرات بسیاری در ادارات به چشم می خورد که در این سطوح نیز باید این واجب دینی وارد شود.

 

به گزارش خوبان،جلسه ای با مضمون امر به معروف و نهی از منکر (ابلاغ حکمها و دستورالعملها) با حضور فرماندار و سایر مسؤولین ذیربط پیش از ظهر دیروز در محل فرمانداری شهرستان رشت تشکیل شد.
سید عیسی مهدوی، فرماندار شهرستان رشت، در اشاره به اهمیت امر به معروف گفت: ساختار زیبای وجودی هر انسان و شاخصه های برجسته شخصیتی و علمی وی در سایه امر به معروف و نهی از منکر می تواند تجلی یابد.

وی در ادامه اظهار داشت: تمام ادارات و بخش ها باید شورای امر به معروف داشته باشند و در همه مدارس، نهادهای بسیج و در تمامی دهیاری ها و روستاها نیز باید گروه های امر به معروف و نهی از منکر تشکیل شود و نحوه ورود افراد در این مجامع در راستای تاثیرگذاری این مهم باید به گونه ای ممتاز و ویژه باشد .

مهدوی با اشاره به ضرورت نهادینه شدن فریضه امر به معروف و نهی از منکر در روابط اجتماع حاضر، افزود: اگر امر به معروف و نهی از منکر که در سوره مبارک آل عمران به آن پرداخته شده ، نهادینه شود، ضریب قبولی انسانها در نزد خداوند بالاتر می رود.

فرماندار شهرستان رشت با اشاره به دامنه گسترده این مهم، اظهار داشت: امر به معروف و نهی از منکر تنها مختص عفاف و حجاب نیست و منکرات بسیاری در ادارات به چشم می خورد که در این سطوح نیز باید این واجب دینی وارد شود.

مهدوی در ادامه به اشاعه امر به معروف و نهی از منکر و ایجاد جاذبه در فضاهای مجازی، این چنین اشاره داشت: بخشداران با کمک ائمه جمعه می توانند در جهت پیشبرد اهداف اسلامی و دینی در سایت ها و رسانه ها، به گسترش فریضه امر به معروف و نهی از منکر بپردازند.

فرماندار شهرستان رشت افزود: با همدلی و همکاری می شود به صورت مستمر به این امر مهم و حیاتی پرداخته و در عین حال باید به طور موازی، برخورد جدی با افرادی شود که نیت تبلیغاتی سوء بر علیه دین مبین اسلام دارند.
لینک خبر


همچنین ببینید

عاقبت ترک امر به معروف و نهی از منکر در کلام امام جواد علیه السلام

امام جواد (علیه السلام) در حدیثی می فرماید: «امر به معروف و نهى از منکر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.