روحیه انقلابی، آسیب‌های اجتماعی و اقتصاد مقاومتی اولویت‌های استان اصفهان

مسؤول معاونت تعلیم و تربیت آموزش عقیدتی سیاسی سپاه نینوا گلستان

احیای امر به معروف و نهی از منکر مشارکت همگانی می‌طلبد

حجت الاسلام حسن گنجی گفت: احیای امر به معروف و نهی از منکر مشارکت همگانی می‌طلبد لذا حضور در عراق و سوریه شاید برای همه واجب عینی نباشد.

 

به گزارش خبرگزاری بسیج از گرگان، حجت الاسلام حسن گنجی در مصاحبه با خبرنگار بسیج در رابطه با این موضوع که امروز استقبال جوانان و مردم شهید پرور اسلام برای اعزام به سوریه و مدافع حرم شدن بسیار پررنگ دیده می شود و این در حالی است که حریم کشورخود با کمرنگ شدن دو امر مهم معروف و منکر در معرض خطر بزرگی به سر می برد، اظهار کرد: احیای امر به معروف و نهی از منکر مشارکت همگانی می‌طلبد لذا حضور در عراق و سوریه شاید برای همه واجب عینی نباشد.

وی افزود: این استقبال جای تمجید و شکرگزاری دارد که اینگونه جوانان عاشق اهل بیت و شهادت هستند و غیرت دینی آنها به گونه ای است که اجازه نمی دهند مستکبرین به حرم تعرض کنند.

مسئول معاونت تعلیم و تربیت آموزش عقیدتی سیاسی سپاه نینوا گلستان بیان داشت:آنچه برای ما در کشور در حال حاضر به عنوان یک واجب محسوب می شود این است که در عرصه امر به معروف و نهی از منکر ورود پیدا کنیم.

حجت الاسلام گنجی در ادامه گفت: در شرایط امروز بهترین راه برای مبارزه با هجمه و ناتوی فرهنگی، زنده نگه داشتن فریضه امر به معروف و نهی از منکر است، این فریضه الهی یک واجب اخلاقی، دینی و شرعی است و همه افراد جامعه باید احیای معروفات و مقابله با منکرات را به عنوان یک وظیفه شرعی و همگانی بدانند و در راستای آن تلاش کنند.

وی خاطرنشان کرد:هدف عمده و اساسی در امر به معروف و نهی از منکر محقق شدن معروف و زدوده شدن منکر است لذا برای نیل به این هدف باید به دنبال بهترین و مؤثرترین راهکارها و شیوه های عملی باشیم

وی با اشاره به پیام شهدا که ما برای دفاع از حریم اهل بیت جان خود را فدا کرده ایم حال اینک شما از حریم حلال و حرام خود دفاع کنید، تصریح کرد: اگر کسی در وطن خود بماند و بتواند جلوی منکری را بگیرد و معروفی را بیشتر کند این امر ثوابش کمتر از شهادت نیست.

مسئول معاونت تعلیم و تربیت آموزش عقیدتی سیاسی سپاه نینوا گلستان در ادامه افزود: این دقیقا همان راه و رسم شهداست لذا اگر می خواهیم از ارزش ها و حریم اهل بیت(علیهم السلام) دفاع کنیم بهتر آن است که به این دو وادی فراموش شده بیشتر توجه کنیم.

لینک خبر


همچنین ببینید

نهی از منکر در سیره حضرت زهرا سلام الله علیها

قرآن کریم عمل به دو اصل حیاتی امر به معروف و نهی از منکر را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.