امر به معروف و نهی از منکر زمینه ساز سلامت جامعه است

امام جمعه اسدیه مرکز شهرستان مرزی درمیان

امر به معروف و نهی از منکر زمینه ساز سلامت جامعه است

حجت الاسلام علیرضا حسینی گفت: احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر از ترویج فساد، فحشا و بی بند و باری در جامعه جلوگیری می کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا حجت الاسلام علیرضا حسینی در شورای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان افزود: احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر از ترویج فساد، فحشا و بی بند و باری در جامعه جلوگیری می کند.

امام جمعه درمیان با تاکید بر اجرای فریضه امربه معروف و نهی از منکر در جامعه گفت : اجرای امر به معروف و نهی از منکر در جامعه ضروریست و ماه های رجب، شعبان و رمضان بهترین فرصت برای نهادینه کردن این واجب دینی است.

وی اظهار کرد: برای گسترش و زنده کردن این فریضه الهی ستاد امر به معروف و نهی از منکر در شهرستان تشکیل شد، باید اقدام عملی در راستای ترویج امر به معروف و نهی از منکر برداریم.

وی با اشاره به افزایش آمار طلاق در شهرستان گفت: یکی از عوامل افزایش طلاق در شهرستان رواج ازدواج های سنتی و تحمیلی در روستاهاست، نباید والدین ازدواج های فامیلی و سنتی را به فرزندان خود تحمیل کنند.

وی هدف ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان ریشه کندن منکر در جامعه دانست و افزود: باید برای کاهش برخی از منکر در جامعه از ظرفیت روحانیت شهرستان استفاده شود.

در ادامه رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان درمیان اضافه کرد: براساس درصد جمعیت منطقه ، تعداد علمای محدودی در شهرستان داریم، با برگزاری کارگاه های و نشست های آموزشی روحانیان می توانند در زمینه ترویج این فرضیه تاثیرگذار باشند.

حسینی چارچوب حرکتی در امر به معروف و نهی از منکر را کار فرهنگی دانست و افزود: امر به معروف و نهی از منکر در واقع تکلیف شرعی و قانونی است و خط حرکتی آن براساس دستور دین اسلام است.

لینک خبر


همچنین ببینید

نهی از منکر در سیره حضرت زهرا سلام الله علیها

قرآن کریم عمل به دو اصل حیاتی امر به معروف و نهی از منکر را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.