امر به معروف و نهی از منکر زمینه ساز سلامت جامعه است

امام جمعه اسدیه مرکز شهرستان مرزی درمیان

امر به معروف و نهی از منکر زمینه ساز سلامت جامعه است

حجت الاسلام علیرضا حسینی گفت: احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر از ترویج فساد، فحشا و بی بند و باری در جامعه جلوگیری می کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا حجت الاسلام علیرضا حسینی در شورای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان افزود: احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر از ترویج فساد، فحشا و بی بند و باری در جامعه جلوگیری می کند.

امام جمعه درمیان با تاکید بر اجرای فریضه امربه معروف و نهی از منکر در جامعه گفت : اجرای امر به معروف و نهی از منکر در جامعه ضروریست و ماه های رجب، شعبان و رمضان بهترین فرصت برای نهادینه کردن این واجب دینی است.

وی اظهار کرد: برای گسترش و زنده کردن این فریضه الهی ستاد امر به معروف و نهی از منکر در شهرستان تشکیل شد، باید اقدام عملی در راستای ترویج امر به معروف و نهی از منکر برداریم.

وی با اشاره به افزایش آمار طلاق در شهرستان گفت: یکی از عوامل افزایش طلاق در شهرستان رواج ازدواج های سنتی و تحمیلی در روستاهاست، نباید والدین ازدواج های فامیلی و سنتی را به فرزندان خود تحمیل کنند.

وی هدف ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان ریشه کندن منکر در جامعه دانست و افزود: باید برای کاهش برخی از منکر در جامعه از ظرفیت روحانیت شهرستان استفاده شود.

در ادامه رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان درمیان اضافه کرد: براساس درصد جمعیت منطقه ، تعداد علمای محدودی در شهرستان داریم، با برگزاری کارگاه های و نشست های آموزشی روحانیان می توانند در زمینه ترویج این فرضیه تاثیرگذار باشند.

حسینی چارچوب حرکتی در امر به معروف و نهی از منکر را کار فرهنگی دانست و افزود: امر به معروف و نهی از منکر در واقع تکلیف شرعی و قانونی است و خط حرکتی آن براساس دستور دین اسلام است.

لینک خبر


همچنین ببینید

مردم متدین قم نسبت به اجرای امر به معروف دغدغه و حساسیت داشته باشند

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری بسیج از قم، حجت الاسلام و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.