انتقاد وزیر کشور از وضع حجاب در ادارات

وزیر کشور

روش‌های امر به معروف و نهی از منکر قابل بازنگری است

عبدالرضا رحمانی فضلی روش‌های امر به معروف و نهی از منکر را در جامعه قابل بازنگری و آسیب شناسی دانست و گفت: اگر هر کس بخواهد به صورت سلیقه‌ای در این زمینه عمل کند، به نتیجه‌ای نمی‌رسیم.

 

به گزارش سرویس خبر روزنامه اطلاعات عبدالرضا رحمانی فضلی دیروز در گردهمایی روسای شورای امر به معروف و نهی از منکر وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های اجرایی اضافه کرد: حداقل انتظار این است که در دستگاه‌های حاکمیتی و اجرایی موضوع امر به معروف و نهی از منکر اجرایی و عملیاتی شود.

رحمانی فضلی با تاکید بر فصل‌الخطاب بودن قانون گفت: امروز بعد از ۳۷ سال یک سری مسائلی در جامعه ارزش شده که از نظر ما ضدارزش است اما آیا این اتفاق یک شبه افتاده است؟ ‏

وزیر کشورافزود: ستاد امر به معروف و نهی از منکر باید آسیب شناسی جدی در این زمینه انجام دهد تا نقاط قوت و ضعف شناسایی شود.

وی اضافه کرد: ما باید مسایل را اولویت بندی کنیم، از اول روی چند موضوع خاص در بحث امر به معروف و نهی از منکر تمرکز کردیم و روی همین چند مورد فعالیت می‌کنیم در صورتی که این تمام موارد امر به معروف و نهی از منکر نیست.

وزیر کشور تاکید کرد: نگاه به این مقوله دینی و اعتقادی محدود شده و با این محدودیت‌ها عمل کرده‌ایم و روش برخورد ما نیز در خیلی موارد روش مناسب نبوده است. روش ما قابل بازنگری و آسیب شناسی است.

او ادامه داد: به مشارکت مردم در تصمیم گیری، تصمیم سازی و مردم در مورد امر به معروف و نهی از منکر نیاز داریم چون اگر مردم پای کار نیایند نمی‌توانیم موفق باشیم.

وی اضافه کرد: تاکید بر رعایت قانون در اجرای امر به معروف و نهی از منکر خیلی مهم است چرا که دامنه این اقدام وسیع است.

* پیگیری جدی شود

رحمانی فضلی یادآور شد: ضعف اساسی سیستم‌های ما پیگیری نکردن است، حرف‌های خوب زیاد می‌زنیم و برنامه ریزی نیز می‌کنیم اما در پیگیری آنگونه که باید پیگیری نمی‌کنیم.

وی ادامه داد: ستاد امر به معروف و نهی از منکر باید یک روش جدی برای پیگیری مصوبات داشته باشد.

وزیر کشور گفت: علاوه بر پیگیری بحث ارزیابی نیز مهم است که باید ارزیابی از عملکرد دستگاه‌ها انجام گیرد.

‏وزیر کشور درحاشیه این گردهمایی گفت: امر به معروف و نهی از منکر را نباید به دو یا سه موضوع خاص خلاصه کنیم،باید به صورت عمومی نیکی‌ها، خوبی‌ها و زیبایی‌ها را تقویت و با بدی‌ها، زشتی‌ها و پلیدی‌ها مبارزه کنیم.‏

وزیر کشور به گردهمایی روسای شورای امر به معروف و نهی از منکر وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های اجرایی اشاره کرد و گفت: خطاب اصلی امر به معروف و نهی از منکر در جامعه اسلامی همه مردم هستند اما از آنجا که حکومت در اداره جامعه نقش دارد به نمایندگی از طرف مردم این رسالت را به دوش می‌کشد و باید زمینه‌ها، بسترها و شرایط را برای تحقق این فریضه مهیا کند.‏

لینک خبر


همچنین ببینید

اصناف نقش موثری در تبیین امر به‌ معروف و نهی‌ از منکر در جامعه دارند

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری بسیج از خراسان جنوبی، سردار علی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.