امربه معروف و نهي از منکر ضامن قوام جامعه است

فرمانده انتظامي استان البرز

امر به معروف و نهی از منکر ضامن قوام جامعه است

سردار کامراني صالح گفت: ضمن تأکيد بر برخورد صحيح با مظاهر غيراخلاقي بيان کرد: اجراي درست فريضه امر به معروف و نهي از منکر ضامن سلامت و قوام جامعه در ابعاد مختلف است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار “کامرانی صالح” در جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر فرماندهی انتظامی استان، اظهار داشت: اگر از کنار ناهنجاری های اجتماعی بی تفاوت بگذریم و برای اصلاح آن گامی برنداریم درحقیقت زمینه های گسترش و رواج آنها را فراهم کرده ایم که عواقب سوء آنها در نهایت متوجه خودمان خواهد شد.

وی، ضمن تأکید بر برخورد صحیح با مظاهر غیراخلاقی بیان کرد: اجرای درست فریضه امر به معروف و نهی از منکر ضامن سلامت و قوام جامعه در ابعاد مختلف است.

سردار کامرانی صالح با اشاره به اهمیت مقوله آموزش در این حوزه افزود: برای اجرای اصولی و نهادینه شدن فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر باید با نحوه انجام صحیح و شرایط آن آشنا باشیم و برای این کار باید آموزش های مربوط به عموم جامعه و دستگاه های متولی داده شود.

این مقام مسؤول با اشاره به اهمیت توجه جامعه به این فریضه الهی گفت: بزرگان دینی ما به انجام امر به معروف و نهی از منکر در جامعه بسیار سفارش کرده اند به گونه ای که اعمال و کردار صالح را دربرابر آن چون قطره ای دربرابر اقیانوس مثال زده اند.

رئیس پلیس البرز، خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی نیز در راستای وظایف ذاتی خود با ناهنجاری ها و فسادهای اجتماعی به عنوان مصادیق نهی از منکر مبارزه می کند و این رسالت را افتخار خود می داند.

این مقام انتظامی افزود: برای ترویج فرهنگ امر به معروف، استفاده از ظرفیت رسانه ها و ساخت برنامه های رادیو و تلویزیونی فاخر و انجام اقدامات فرهنگی و استفاده از اساتید و کارشناسان این حوزه بسیار موثر خواهد بود و پلیس در این حوزه اقدامات خوبی انجام داده است.

وی با اشاره به این که احیای این فریضه تنها وظیفه یک سازمان و نهاد نیست، خاطرنشان کرد: اشخاص و دستگاه هایی که متولی ترویج فرهنگ امر به معروف در جامعه هستند باید از معیارها و آموزش های لازم و کافی در این زمینه برخوردار باشند چرا که هدف از امر به معروف و نهی از منکر، اصلاح فرد و جامعه است و باید به گونه ای انجام شود که تأثیر لازم به وجود آید.

سردارکامرانی صالح، تأکید کرد: برای سالم سازی جامعه باید ابتدا از خود و خانواده خودمان شروع کنیم و پلیس با درک این موضوع برنامه های متعددی را برای حفظ و صیانت از کارکنان و تعالی رفتار سازمانی در دستورکار دارد تا ان شاالله بتواند الگوی شایسته ای از پلیس اسلامی را به جهان عرضه کند.

فرمانده انتظامی استان البرز در پایان گفت: فلسفه اصلی کار پلیس، ترویج معروف ها و جلوگیری از منکرهاست و از این منظر کارکنان نیروی انتظامی، آمران به معروف و ناهیان از منکر هستند بنابراین مسؤولیت سنگینی به عهده ناجا گذاشته شده است.

لینک خبر


همچنین ببینید

امر به معروف و نهی ازمنکر دعوت به اسلام است

حجت الاسلام نعیم اربابی مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه فرودگاههای استان سیستان و بلوچستان، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.