امربه معروف و نهي از منکر ضامن قوام جامعه است

فرمانده انتظامي استان البرز

امر به معروف و نهی از منکر ضامن قوام جامعه است

سردار کامراني صالح گفت: ضمن تأکيد بر برخورد صحيح با مظاهر غيراخلاقي بيان کرد: اجراي درست فريضه امر به معروف و نهي از منکر ضامن سلامت و قوام جامعه در ابعاد مختلف است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار “کامرانی صالح” در جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر فرماندهی انتظامی استان، اظهار داشت: اگر از کنار ناهنجاری های اجتماعی بی تفاوت بگذریم و برای اصلاح آن گامی برنداریم درحقیقت زمینه های گسترش و رواج آنها را فراهم کرده ایم که عواقب سوء آنها در نهایت متوجه خودمان خواهد شد.

وی، ضمن تأکید بر برخورد صحیح با مظاهر غیراخلاقی بیان کرد: اجرای درست فریضه امر به معروف و نهی از منکر ضامن سلامت و قوام جامعه در ابعاد مختلف است.

سردار کامرانی صالح با اشاره به اهمیت مقوله آموزش در این حوزه افزود: برای اجرای اصولی و نهادینه شدن فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر باید با نحوه انجام صحیح و شرایط آن آشنا باشیم و برای این کار باید آموزش های مربوط به عموم جامعه و دستگاه های متولی داده شود.

این مقام مسؤول با اشاره به اهمیت توجه جامعه به این فریضه الهی گفت: بزرگان دینی ما به انجام امر به معروف و نهی از منکر در جامعه بسیار سفارش کرده اند به گونه ای که اعمال و کردار صالح را دربرابر آن چون قطره ای دربرابر اقیانوس مثال زده اند.

رئیس پلیس البرز، خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی نیز در راستای وظایف ذاتی خود با ناهنجاری ها و فسادهای اجتماعی به عنوان مصادیق نهی از منکر مبارزه می کند و این رسالت را افتخار خود می داند.

این مقام انتظامی افزود: برای ترویج فرهنگ امر به معروف، استفاده از ظرفیت رسانه ها و ساخت برنامه های رادیو و تلویزیونی فاخر و انجام اقدامات فرهنگی و استفاده از اساتید و کارشناسان این حوزه بسیار موثر خواهد بود و پلیس در این حوزه اقدامات خوبی انجام داده است.

وی با اشاره به این که احیای این فریضه تنها وظیفه یک سازمان و نهاد نیست، خاطرنشان کرد: اشخاص و دستگاه هایی که متولی ترویج فرهنگ امر به معروف در جامعه هستند باید از معیارها و آموزش های لازم و کافی در این زمینه برخوردار باشند چرا که هدف از امر به معروف و نهی از منکر، اصلاح فرد و جامعه است و باید به گونه ای انجام شود که تأثیر لازم به وجود آید.

سردارکامرانی صالح، تأکید کرد: برای سالم سازی جامعه باید ابتدا از خود و خانواده خودمان شروع کنیم و پلیس با درک این موضوع برنامه های متعددی را برای حفظ و صیانت از کارکنان و تعالی رفتار سازمانی در دستورکار دارد تا ان شاالله بتواند الگوی شایسته ای از پلیس اسلامی را به جهان عرضه کند.

فرمانده انتظامی استان البرز در پایان گفت: فلسفه اصلی کار پلیس، ترویج معروف ها و جلوگیری از منکرهاست و از این منظر کارکنان نیروی انتظامی، آمران به معروف و ناهیان از منکر هستند بنابراین مسؤولیت سنگینی به عهده ناجا گذاشته شده است.

لینک خبر


همچنین ببینید

نهی از منکر در سیره حضرت زهرا سلام الله علیها

قرآن کریم عمل به دو اصل حیاتی امر به معروف و نهی از منکر را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.