راه های بندگی خداوند انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر است

کارشناس مسائل مذهبی:

امر به معروف و نهی از منکر شالوده دین است

حجت‌الاسلام بهبودی در رابطه با فضیلت امر به معروف و نهی از منکر تصریح کرد: امر به معروف و نهی از منکر به‌عنوان شالوده‌ای برای دین و شریعت می‌باشد و تمامی واجبات و احکام الهی حتی جهاد در برابر امر به معروف و نهی از منکر مانند ظرف آبی در برابر دریای بی‌کران است.

حجت‌الاسلام بهبودی کارشناس مسائل مذهبی در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگارخبرگزاری بسیج در قزوین، پیرامون امر به معروف و نهی از منکر و میزان توجه به این فریضه الهی در جامعه اظهار کرد: توجه مردم و مسؤولین به امر به معروف و نهی از منکر در مقایسه با عظمت و جایگاه این فریضه در قرآن، سنت و سیره معصومین رضایت‌بخش نمی‌باشد.

وی در ادامه به بیان حدیثی از امام رضا(علیه السلام) در رابطه با فضیلت امر به معروف و نهی از منکر پرداخت و تصریح کرد: امر به معروف و نهی از منکر به‌عنوان شالوده‌ای برای دین و شریعت می‌باشد و تمامی واجبات و احکام الهی حتی جهاد در برابر امر به معروف و نهی از منکر مانند ظرف آبی در برابر دریای بی‌کران است.

بهبودی در ادامه با اشاره به روایاتی در رابطه با آثار سوء ترک امر به معروف و نهی از منکر در جامعه تشریح کرد: ترک امر به معروف و نهی از منکر باعث عدم استجابت دعاها و مسلط شدن بدان بر جامعه می‌شود.

وی همچنین افزود: اگر امر به معروف و نهی از منکر فراموش شود، افراد جامعه بی‌مسؤولیت شده و جامعه به لبه پرتگاه کشیده خواهد شد.

کارشناس مسائل مذهبی در خاتمه با بزرگداشت نام و یاد شهیدان امر به معروف و نهی از منکر، به ارائه راه‌های ترویج امر به معروف و نهی از منکر پرداخت و تبیین کرد: علت اصلی کم‌کاری‌های مردم در به‌جاآوردن این فریضه ناآگاهی و کمبود اطلاعات در خصوص این موضوع است که می‌توان با بیان آثار پسندیده انجام آن و همچنین آثار سوء ترک امر به معروف و نهی از منکر لزوم برپاداشتن این واجب الهی را برای مردم روشن کرد.

لینک خبر


همچنین ببینید

نظام با برگزاری جشنهای نوروزی موافق است

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری صداوسیما مرکز کُردستـــان، به گفته نماینده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.