دینمداری بانوان

مدیر کل اداره امور زنان و خانواده ستاد امر به معروف و نهی از منکر

دستگاهها، مصادیق معروف و منکر را اولویت بندی کنند

طهورا نوروزی با بیان اینکه اننظار می رود ، مشاوران زنان و خانواده دستگاههای اجرایی ، قانون امر به معروف و نهی از منکر را بخوبی مطالعه کنند گفت: از منظر ظرفیت دستگاههای متبوع خود به ستاد پیشنهاد دهند. هر نهاد اولویت بندی معروف و منکر را اختصاصی داشته باشند و برای آن برنامه ریزی کنند.

 

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر، طهورا نوروزی دبیر کمیسیون زنان و خانواده ستاد امر به معروف و نهی از منکر در نشست اعضای این کمیسیون با بیان اینکه ان شاءالله در تعامل با دستگاههای اجرایی، مصوبات خوب و موثری در امر به معروف و نهی از منکر داشته باشیم گفت: محور نگاه ما در حوزه زنان و خانواده، امام و رهبری است.

وی افزود: درخصوص فریضتین، سالها با سلایق مختلف بحث شده و با محوریت زنان و خانواده تا بحال کار نشده است که ما با محوریت قانون و با مبنای برنامه ریزی در سطح کلان پیشنهاداتی در این زمینه داریم که یکی از آنها ظرفیت سازی مطابق قانون است.

نوروزی در تشریح این مطلب اظهار داشت: یکسری از وظایف، ذاتی دستگاهها است که اگر با این وظایف ذاتی، اتصال به قانون یابند و از ظرفیت قانون در راستای وظیفه ذاتی خود استفاده نمایند می توانند به اهدافشان دست یابند. همچنین انتظار می رود که مشاوران زنان و خانواده دستگاههای اجرایی ، قانون امر به معروف و نهی از منکر را بخوبی مطالعه کنند و از منظر ظرفیت دستگاههای متبوع خود به ستاد پیشنهاد دهند. هر نهاد اولویت بندی معروف و منکر را اختصاصی داشته باشند و برای آن برنامه ریزی کنند.

وی در ادامه گفت: رویکرد ستاد در مورد امر به معروف و نهی از منکر علاوه بر بحث شرعی آن که به قوت خود باقی است؛ نگاه از منظر تشکیل خانواده به عنوان یک معروف و طلاق به عنوان یک منکر و همچنین به آسیب های حوزه زنان و خانواده است که امیدواریم کمیسیون زنان و خانواده در راستای برنامه ریزی های کلان، سیاستهای خود را تحقق بخشد.


همچنین ببینید

نهی از منکر در سیره حضرت زهرا سلام الله علیها

قرآن کریم عمل به دو اصل حیاتی امر به معروف و نهی از منکر را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.