انقلاب اسلامی ایران محصول اقامه امر به معروف و نهی از منکر است

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر

پیامبران و ائمه برای امر به معروف از جان خود گذشتند

حجت الاسلام و المسلمین سید احمد زرگر با بیان اینکه مسؤولیت کمیسیون زنان و خانواده سنگین تر و انتظارات ستاد از آنها بیشتر شده است.گفت: ما مسلمان و شیعه هستیم و امر به معروف و نهی از منکر تقام الفرایض و جزو فروع دین است که تمام پیامبران و ائمه اطهار علیهم السلام به خاطر آن از هستی خود گذشتند.

 

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر ، اولین جلسه کمیسیون امر به معروف و نهی از منکر زنان و خانواده با حضور حجت الاسلام و المسلمین سید احمد زرگر دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر و طهورا نوروزی مشاور دبیر و مدیر کل اداره امور زنان و خانواده ستاد امر به معروف و نهی از منکر و دبیر کمیسیون همچنین، مرضیه وحید دستجردی رییس کمیسیون زنان و خانواده ستاد امر به معروف و نهی از منکر و مشاور رییس قوه قضاییه ، لادن حیدری مدیر کل دفتر حقوقی و امور مالکیت معنوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، الهه حجازی مشاور وزیر علوم تحقیقات در امور زنان و خانواده، بیابانی جانشین مسئول بسیج جامعه زنان،عصمت سپهری مشاور رئیس صدا و سیما در امور زنان و خانواده، سوسن باستانی معاونت بررسی های راهبردی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، حائری مسؤول دبیرخانه شورای امر به معروف و نهی از منکر وزارت بهداشت، در سالن جلسات ستاد امر به معروف و نهی از منکر برگزار شد.

در این نشست با اشاره به فراز و نشیب های تصویب قانون امر به معروف و نهی از منکر طی سالهای عمر نظام گفت: همواره دغدغه تصویب این قانون و در تمامی جلسات آن حضور همیشگی داشته است . در نهایت با تصویب قانون ، ظرفیتهایی برای این فریضه ایجاد شده تا جایی که دستورالعمل آن را ستاد امر به معروف و نهی از منکر تهیه و ابلاغ کرده است.

وی با اشاره به دقت نظر آیت الله جنتی در بند بند دستورالعمل، افزود: برای اینکه فریضتین در جامعه نهادینه شود و تمام دستگاهها در مورد امر به معروف و نهی از منکر فرهنگسازی کنند، شوراهای امر به معروف و نهی از منکر در وزارتخانه ها ، سازمانها ، نهادها و ادارات تشکیل شد.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر با بیان اینکه الان بستر کار آماده است تصریح کرد: بخش خواهران در مجموعه ستاد فعال و نشست هایی در استانها برگزار شده است. با توجه به شناخت نسبت به خانم وحید دستجردی در خصوص اجرای مفید و موثر مسؤولیتهای واگذار شده موجب افتخار و امتنان است که مسؤولیت ریاست کمیسیون زنان و خانواده ستاد امر به معروف و نهی از منکر به ایشان واگذار شده است .

زرگر با بیان اینکه شرح وظایف کمیسیون مشخص شده است گفت: موضوعات گسترده است فلذا باید اولویت بندی شود طرح های لازم توسط کمیسیون تایید ، تصویب و ابلاغ شود. تا حرکت خوبی در بخش زنان و خانواده داشته باشیم.

این مقام مسؤول در پایان خطاب به اعضای کمیسیون زنان و خانواده با بیان اینکه وظیفه شما ۴ برابر شده است اظهار داشت: ما مسلمان و شیعه هستیم و امر به معروف و نهی از منکر تقام الفرایض است که جزو فروع دین است و تمام پیامبران و ائمه اطهار علیهم السلام به خاطر آن از هستی خود گذشتند و همچنین شما مسؤولان دستگاههای اجرایی در بخش مشاوران زنان و خانواده هستید بنابر این دلایل مسؤولیت شما سنگین تر و انتظارات ستاد از شما بیشتر شده است.

لینک خبر


همچنین ببینید

نهی از منکر در سیره حضرت زهرا سلام الله علیها

قرآن کریم عمل به دو اصل حیاتی امر به معروف و نهی از منکر را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.