تأکید آیت الله علوی گرگانی بر افزایش بودجه ستاد امر به معروف و نهی از منکر

 

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده امر به معروف و نهی از منکر، حضرت آیت الله سید محمد علی علوی گرگانی، استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم، در دیدار با حجت الاسلام و المسلمین زرگر، دبیر ستاد مرکزی امر به معروف و نهی از منکر، مدیران و اعضای ستاد مرکز و استان قم و پژوهشکده امربه معروف و نهی از منکر، با اشاره به عدم تخصیص بودجه لازم از سوی دولت به ستاد امر به معروف گفت: بخشی از درآمدهای نفتی کشور عربستان به هیأت آمران به معروف و ناهیان از منکر تعلق یافته است، امیدواریم در کشور ما نیز بودجه لازم برای این فریضه مهم اختصاص یابد.

استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم بیان کرد: زمانی که اعتبار ویژه ای در ردیف بودجه برای اجرای امربه معروف در نظر گرفته نشود؛ هر دولتی بودجه این نهاد را به دلخواه کاهش یا افزایش می دهد.

وی در بخش دیگر از سخنانش با اشاره به اهمیت امر به معروف و نهی منکر در دین اسلام گفت: در بسیاری از روایات ائمه اطهار(علیهم السلام) قوام دین خدا به اجرای این دو فریضه در جامعه مقید شده است.

آیت الله علوی گرگانی با اشاره به هدف امام حسین(علیه السلام) از نهضت کربلا در جهت اقامه امر به معروف و نهی از منکر گفت: قیام و شهادت آن بزرگوار نشان دهنده اهمیت و لزوم احیای این دو فریضه در جامعه است و امیدواریم روز به روز این مسأله در جامعه گسترش یافته و گزارش های خوشحال کننده¬ای از اجرای آن دریافت کنیم.

در ابتدای این دیدار، حجت الاسلام و المسلمین سید احمد زرگر دبیرکل ستاد امر به معروف و نهی از منکر با تشکر از توجه ویژه مراجع بزرگوار به موضوع حیاتی دو فریضه و ستاد امر به معروف، گزارشی از روند تصویب و اجرای قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر ارائه کرد و از اقبال مردم و نیروهای جدید برای اجرای این دو واجب خبر داد و مشکل اساسی را در این راه، کمبود بودجه عنوان نمود.

لازم به ذکر است در این دیدار، تعدادی از آثار تولیدی پژوهشکده امربه معروف و نهی از منکر به محضر حضرت آیت الله علوی گرگانی، تقدیم شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.