ضرورت ساماندهی وضعیت امر به معروف و نهی از منکر در استان مرکزی

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام صفر قربانپور روز یکشنبه در گردهمایی رؤسای ادارات تبلیغات اسلامی استان مرکزی در اراک، با اشاره به وضعیت نابسامان امر به معروف و نهی از منکر در استان مرکزی اظهار داشت: تاکنون ۱۵۰ گروه مردمی امر به معروف و نهی از منکر در استان مرکزی ساماندهی شده ولی باید برنامه ریزی شود که این مشارکت ها افزایش یابد.

وی افزود: باید در هر صنفی و در تمام شهرستان های استان یک شورای امر به معروف و چندین گروه طلایه داران امر به معروف تشکیل و برنامه های آموزشی توسط آنها اجرا شود.

قربانپور اضافه کرد: نیروهای امر به معروف و نهی از منکر بر اساس دستور العمل های در سه عنوان کلی طلایه داران، یاوران و یادآوران جمع بندی می شوند که بیشترین آنها در حوزه تشکل های مردمی هستند و با عنوان طلایه داران امر به معروف و نهی از منکر فعالیت می کنند.

وی تصریح کرد: در حال حاضر در استان مرکزی ۱۱۵روحانی مستقر داریم و پیش بینی ما در آینده وجود ۱۲۵روحانی مستقر در استان می باشد و برای افزایش روحانیون مستقر نیاز به برگزاری طرح هجرت است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی با اشاره به فرارسیدن ایام محرم بیان کرد: هماهنگی و جلسات توجیهی برای اعزام مبلغین مرد و زن و مداحان هیئات مذهبی به شهرستان ها برای ایام سوگواری محرم انجام پذیرد تا مراسمات عزاداری سیدالشهدا(علیه السلام) از نظر محتوایی به بهترین شکل ممکن برگزار شود.

قربانپور خاطرنشان ساخت: با توجه به حساسیت هایی که در دنیا نسبت به برخی از رفتارها در مراسم عزاداری محرم به وجود آمده باید سطح محتوایی سوگواری ها ارتقا یابد و از بروز برخی رفتارها جلوگیری شود.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.