عذرخواهی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم

عذرخواهی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم

حجت الاسلام والمسلمین عباس دانشی با توجه به حواشی پیش آمده در تالار شهید آوینی در روز سه شنبه گذشته عذر خواهی کرد و گفت: آنچه که در اجرای برنامه‌های زنده هنری مانند تئاتر، جنگ‌های ترکیبی، و اجرای موسیقی در مواردی حاشیه، غالب بر متن می‌شود رفتارهای غیراخلاقی و ناهنجار شرکت کنندگان و بازدیدکنندگان است که فضای این رویدادهای حتی سازنده را به سطح نامناسبی تنزل می‌دهد.

 

به گزارش خبرگزاری شبستان از قم به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم، حجت الاسلام والمسلمین عباس دانشی با توجه به حواشی پیش آمده در تالار شهید آوینی در روز سه شنبه گذشته عذر خواهی کرد و گفت: آنچه که در اجرای برنامه‌های زنده هنری مانند تئاتر، جنگ‌های ترکیبی، و اجرای موسیقی در مواردی حاشیه، غالب بر متن می‌شود رفتارهای غیراخلاقی و ناهنجار شرکت کنندگان و بازدیدکنندگان است که فضای این رویدادهای حتی سازنده را به سطح نامناسبی تنزل می‌دهد.

مانند آنچه در بعضی از اوقات در رویدادهای ورزشی اتفاق می‌افتد و حتی شیرینی پیروزی یک تیم را به تلخی و محرومیت‌ها و جریمه‌های جهانی آمیخته می‌سازد.

برنامه‌های فرهنگی و هنری باید متنی سالم و ارزشی داشته باشد که نظارت بر آن کار مسئولان امر است و همچنین باید در حاشیه آن نیز بر رفتارها نظارت کافی صورت گیرد.

صحنه‌هایی که بعد از اتمام برنامه روز سه شنبه در تالار شهید آوینی به عنوان تشویق گروه و تقدیر از اعضای آن شکل گرفت حتی اگر از سوی افراد مَحرم و خانواده اعضاء گروه اتفاق افتاده باشد رفتاری نادرست و ناشایست است و باید برای این حاشیه‌های غالب بر متن چاره‌ای اندیشید.

یکی از اقدامات قابل اجرا این است که حضور در مراسم عمومی هنری در چهارچوب آئین‌نامه‌ها و ضوابط صورت گیرد که فرصتی به سوءاستفاده کنندگان ندهد حتی اگر این سوءاستفاده از سوی شرکت کنندگان باشد و اگر نظارت و کنترل قابل انجام نباشد باید از اصل کار صرف‌نظر کرد. هیچ تئاتر، نمایش و برنامه‌ دیگر هنری حتی اگر در ارزشی‌ترین موضوعات دینی و مذهبی و ملی باشد ارزش اینکه در حاشیه آن ناهنجاری و گناهی صورت گیرد را ندارد.

و ما به ویژه درباره حاشیه‌های رویداد روز سه‌شنبه باید ضمن عذرخواهی، تعهد و پای‌بندی خود را در مواظبت بر عدم تکرار آنچه باعث خدشه‌دار شدن ارزش‌های اسلامی و حریم عش آل محمد(ص) شهر مقدس قم و نارضایتی مردم متدین و فهیم می‌شود اعلام داریم و به ویژه تأکید می‌کنیم که نظرات علمای اعلام و مراجع که تبعیت آنان افتخار جامعه شیعه بوده است باید همیشه مدنظر ما باشد.

لینک خبر


همچنین ببینید

کمیته امداد کرمانشاه؛ دستگاه برتر در ترویج نماز و امر به معروف و نهی ازمنکر

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف؛ کامیار جمشیدی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.