عذرخواهی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم

عذرخواهی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم

حجت الاسلام والمسلمین عباس دانشی با توجه به حواشی پیش آمده در تالار شهید آوینی در روز سه شنبه گذشته عذر خواهی کرد و گفت: آنچه که در اجرای برنامه‌های زنده هنری مانند تئاتر، جنگ‌های ترکیبی، و اجرای موسیقی در مواردی حاشیه، غالب بر متن می‌شود رفتارهای غیراخلاقی و ناهنجار شرکت کنندگان و بازدیدکنندگان است که فضای این رویدادهای حتی سازنده را به سطح نامناسبی تنزل می‌دهد.

 

به گزارش خبرگزاری شبستان از قم به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم، حجت الاسلام والمسلمین عباس دانشی با توجه به حواشی پیش آمده در تالار شهید آوینی در روز سه شنبه گذشته عذر خواهی کرد و گفت: آنچه که در اجرای برنامه‌های زنده هنری مانند تئاتر، جنگ‌های ترکیبی، و اجرای موسیقی در مواردی حاشیه، غالب بر متن می‌شود رفتارهای غیراخلاقی و ناهنجار شرکت کنندگان و بازدیدکنندگان است که فضای این رویدادهای حتی سازنده را به سطح نامناسبی تنزل می‌دهد.

مانند آنچه در بعضی از اوقات در رویدادهای ورزشی اتفاق می‌افتد و حتی شیرینی پیروزی یک تیم را به تلخی و محرومیت‌ها و جریمه‌های جهانی آمیخته می‌سازد.

برنامه‌های فرهنگی و هنری باید متنی سالم و ارزشی داشته باشد که نظارت بر آن کار مسئولان امر است و همچنین باید در حاشیه آن نیز بر رفتارها نظارت کافی صورت گیرد.

صحنه‌هایی که بعد از اتمام برنامه روز سه شنبه در تالار شهید آوینی به عنوان تشویق گروه و تقدیر از اعضای آن شکل گرفت حتی اگر از سوی افراد مَحرم و خانواده اعضاء گروه اتفاق افتاده باشد رفتاری نادرست و ناشایست است و باید برای این حاشیه‌های غالب بر متن چاره‌ای اندیشید.

یکی از اقدامات قابل اجرا این است که حضور در مراسم عمومی هنری در چهارچوب آئین‌نامه‌ها و ضوابط صورت گیرد که فرصتی به سوءاستفاده کنندگان ندهد حتی اگر این سوءاستفاده از سوی شرکت کنندگان باشد و اگر نظارت و کنترل قابل انجام نباشد باید از اصل کار صرف‌نظر کرد. هیچ تئاتر، نمایش و برنامه‌ دیگر هنری حتی اگر در ارزشی‌ترین موضوعات دینی و مذهبی و ملی باشد ارزش اینکه در حاشیه آن ناهنجاری و گناهی صورت گیرد را ندارد.

و ما به ویژه درباره حاشیه‌های رویداد روز سه‌شنبه باید ضمن عذرخواهی، تعهد و پای‌بندی خود را در مواظبت بر عدم تکرار آنچه باعث خدشه‌دار شدن ارزش‌های اسلامی و حریم عش آل محمد(ص) شهر مقدس قم و نارضایتی مردم متدین و فهیم می‌شود اعلام داریم و به ویژه تأکید می‌کنیم که نظرات علمای اعلام و مراجع که تبعیت آنان افتخار جامعه شیعه بوده است باید همیشه مدنظر ما باشد.

لینک خبر


همچنین ببینید

آشنایی با کتاب «شیوه های نهی از روزه خواری»

کتاب «برگه تبلیغ زیر برف پاک کن» به قلم هادی عشق آبادی و سلمان دهقانی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.