امر به معروف لسانی در جامعه ترویج داده شود

 

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، علی قاسمی در همایش رسانه و اقتصاد مقاومتی ویژه رسانه‌های خراسان جنوبی با اشاره سخن امام صادق(ع) درباره موضوع امر به معروف و نهی از منکر اظهار داشت: امر به معروف و نهی از منکر روش پیامبران، شیوه صالحان و فریضه بزرگ الهی است که سایر فرایض به وسیله آن به پا داشته می‌شود و در پرتو آن راهها امن می‌شود کسب‌ها حلال می‌شود، زمینها آباد می‌شود، از دشمنان انتقام گرفته می‌شود و کارها در مسیر صحیح قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به شعار امسال هفته امر به معروف و نهی از منکر با عنوان «همه مسئولیم» افزود: در قرآن کریم برای انسان دو کارکرد تعریف شده است که یکی مسئولیت انفرادی و شخصی انسان است و دیگری مسئولیت اجتماعی است که بر عهده دارد که در برابر جامعه و خانواده مسئول است.

فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی تصریح کرد: با توجه به نام‌گذاری امسال به عنوان «اقتصاد مقاومتی همراه با اقدام و عمل» این موضوع را باید در همه بخشها عملی کنیم و اگر فقط حرف، صحبت، تبلیغ و اطلاع‌رسانی کنیم و خودمان به آن عمل نکنیم تمام کارهای که در این زمینه انجام داده‌ایم بی‌فایده است.

قاسمی بیان کرد: در بحث ایمان هم همین گونه است زیرا رکن اصلی آن این است که اول ایمان بیاورد، پذیرش حق کند و بعد در عمل این دستورات الهی را در زندگی خود پیاده سازد.

وی با اشاره به اینکه هدف از امر به معرف رسیدن به کمال است افزود: ما آمده‌ایم که به کمال برسیم و خداوند متعال انسان را آزاد آفرید و راه را به او نشان داد تا بتواند هدایت شود و به کمال و سعادت برسد.

فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی تصریح کرد: راههای سقوط انسان آسان است اما راههای صعود انسان سخت است بنابراین صعود، اوج و حرکت به سوی کمال سخت است و هدف از خلقت بشر هم همین است که قرآن کریم در این باره می‌گوید «آنانی که می‌خواهند تبلیغ و رسالت کنند و قبول کرده‌اند که رسالت خدا را انجام دهند تنها از پروردگار می‌ترسند».

قاسمی با اشاره به مباحث تبلیغ در این حوزه اظهار داشت: پیام‌رسان تبلیغ در همه مقاطع بوده است و پیامبر اکرم(ص) نیز برای اینکه اسلام را گسترش دهند افرادی در زمینه قاریان قرآن تربیت کرده است و به عنوان مبلغ به بلاد اسلامی فرستاده است بنابراین برای تبلیغ در اسلام سفیر، گروه و تشکلهای مختلف این امر را در قالب پیک در گذشته دنبال می‌کردند.

وی افزود: رسالت ما نیز پیام‌رسانی است و مهم‌ترین ابزار هم هنوز بحث زبان است که مهم‌ترین ابزار در امر تبلیغ است بنابراین هر چه زمان بگذرد و رسانه‌های تبلیغی بیشتر شود باز هم محتاج این همایشها، هم‌اندیشی‌ها و هم‌فکری‌ها هستیم.

فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی با اشاره به اینکه آنان که بیشترین فهم، درک و شعور را دارند مسئولیت آنان سنگین‌تر است گفت: معمولاً کسانی که حرفه رسانه‌ای، خبرنگاری و نویسندگی را انتخاب می‌کنند درک، شعور و فهم آنان بالاتر است.

وی افزود: شخصی که می‌فهمد تکلیف آن خیلی سخت‌تر است و شخصی که می‌فهمد و مسئولیت می‌گیرد مسئولیت آن نسبت به دیگران دو چندان می‌شود.

فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی با تأکید براینکه امر به معرف زبانی و لسانی را مقام معظم رهبری در رأس امور قرار داده‌اند بیان کرد: امر به معروف زبانی رسالت سنگینی است که بر دوش همه ما است و تکلیف اولیه ما این است تاجایی که می‌توانیم ترویج، تبلیغ و منتشر کنیم و رسانه‌ها، فضای مجازی، روزنامه‌های مکتوب، دیداری و شنیداری نیز این مهم را ترویج دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.