برخی هنوز اقتصاد مقاومتی را باور نکرده اند

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری

تقویت معروفات در جامعه اسلامی وظیفه دولتمردان است

حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی نکونام با تأکید بر اینکه دولتمردان باید از منکرات بکاهند و معروفات را در جامعه اسلامی تقویت کنند، گفت: دشمن از فرهنگ حسینی می ترسد چراکه می داند در این فرهنگ سازش و کوتاه آمدن معنایی ندارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در شهرکرد، حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی نکونام، نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری، در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرکرد که در مصلای بزرگ امام خمینی(ره) این شهر برگزار شد، با اشاره به برگزاری همایش شیرخوارگان در استان اظهار کرد: دشمنان امروز از اینکه مادران فرزندان خود را نذر حضرت امام زمان(عج) کردند و از اینکه می ‌دانند هزارن کودک اسلامی در نظام ما تربیت می‌شود وحشت کردند.

وی با تأکید بر اینکه دشمن از شعار بزرگ دین، شعار محرم و شعار حسینی هراس دارد، تصریح کرد: دشمن از فرهنگ حسینی می ترسد چراکه می داند در این فرهنگ سازش و کوتاه آمدن معنایی ندارد.

امام جمعه شهرکرد با اشاره به قیام امام حسین(ع) افزود: قیام امام حسین(ع) با هدف رفع بدعت در دین خدا بوده است.

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه یکی از مهم ترین درسهایی که بشیریت از ماه محرم می‌گیرد این است که مؤمن اجازه جابه ‌جایی معروف و منکر را ندهد، خاطرنشان کرد: ماه محرم باید انسان حسینی بسازد تا در برابر شمرها، یزیدی‌ها و ابن‌سعدهای امروزی مقاومت کنند و اجازه ندهند منکر در جامعه رواج پیدا کند.

حجت الاسلام والمسلمین نکونام با بیان اینکه پرداختن به کنسرتها خطر بزرگی برای جامعه اسلامی است، بیان کرد: مسؤولان نباید بگذارند فرهنگ غربی در جامعه ترویج شود چرا که کنسرتها سوغات غرب است و این سبب می ‌شود فرهنگ غرب گرایی در جامعه اسلامی نفوذ پیدا کند.

وی با تأکید بر اینکه دولتمردان باید از منکرات بکاهند و معروفات را در جامعه اسلامی تقویت کنند، اظهار کرد: باید با منکر مبارزه شود، برخی افراد می‌ گویند چرا در مورد کنسرتهای موسیقی و منکرها این ‌قدر زیاد صحبت می ‌شود، در مقابل منکرها همه باید حساس باشند چرا که اینها بدعت گذاری در دین خدا است.

حجت الاسلام والمسلمین نکونام با بیان اینکه در همه شرایط باید حق را پذیرفت، خاطرنشان کرد: مؤمن باید همیشه حق را حتی اگر به ضرر او باشد بپذیرد چرا که زبان حق داشتن در جامعه اسلامی ضروری و لازم است، در مکتب اهل بیت از مؤمن انتظار می ‌رود وجود پرتلاشی برای حاکمیت دینی داشته باشد و این از ضرورتها است.

لینک خبر


همچنین ببینید

احیای امر به معروف در پیست اسکی کوهرنگ

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری بسیج از استان چهارمحال و بختیاری؛ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.