نماز جمعه مشهد مقدس

امام جمعه مشهد

تنها می خواهند با بی بند و باری و رواج گناه قدرت را در دست بگیرند

آیت الله سید احمد علم الهدی گفت: این جریانات به جای توجه به دغدغه کار و ازدواج جوانان مدام به فکر لذت و عیاشی آنان هستند. نه تنها می خواهند با بی بند و باری و رواج گناه قدرت را در دست بگیرند بلکه می خواهند جوانان نیز به فکر دغدغه های اصلی خود نباشند.

 

به گزارش خبرگزاری خبر آنلاین آیت الله سید احمد علم الهدی در خطبه های آیین عبادی سیاسی نماز جمعه مشهد در حرم مطهر امام رضا(ع) افزود: علت نامگذاری هفته نخست محرم به ′هفته امر به معروف و نهی ازمنکر′ الهام از فرمایش سیدالشهدا(ع) است که انگیزه قیام خود را امر به معروف و نهی از منکر معرفی کرده بودند.

وی ادامه داد: تصریح به طلب اصلاح و دفع فساد در امت پیامبر اکرم(ص) عمق قیام امام حسین است. انگیزه اصلی قیام سیدالشهدا(ع) آن بود که مردم از بی تفاوتی در برابر سرنوشت شومی که حاکمیت موجود برای آنان در نظر گرفته بود خارج شوند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: ما نیز همانند امام حسین(ع) نباید در مقابل فساد، گناه و توسعه ناهنجاریها بی تفاوت باشیم. وی افزود: در جامعه ای که غرق در فساد و گناه می باشد مرگ در راه مبارزه با تباهی، سعادت است.

آیت الله علم الهدی ادامه داد: امام حسین(ع) با هدف اصلی جلوگیری از انحراف سیاسی جامعه با تمام دارایی خود قیام کرد وگرنه هیچ امیدی به نهی پذیری یزید فاسد نداشت.

وی مانع اصلی امر به معروف و نهی از منکر را برخی جریانهای سیاسی ذکر و بیان کرد: این جریانات با الگوگیری از دشمنان برای خود هدفی ساخته اند تا در تمامی مسیرهای سیاسی جامعه مثل انتخابات خلل ایجاد کنند.

امام جمعه مشهد گفت: این جریانات به جای توجه به دغدغه کار و ازدواج جوانان مدام به فکر لذت و عیاشی آنان هستند. نه تنها می خواهند با بی بند و باری و رواج گناه قدرت را در دست بگیرند بلکه می خواهند جوانان نیز به فکر دغدغه های اصلی خود نباشند.

وی افزود: اگر ارزشهای دینی برایمان مهم نباشد جامعه در مسیر انحراف قرار می گیرد و انسانها به سوی تباهی سقوط می کنند.

لینک خبر


همچنین ببینید

سامانه سجام، امر به معروف و نهی از منکر از طریق فضای مجازی و الکترونیکی است

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از ایسنا منطقه کویر، سید علی اصغر رفاهی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.