امر به معروف و نهی از منکر موجب رفع ظلم از جامعه می‌شود

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه

فلسفه بعثت و نزول کتاب آسمانی اجرای امر به معروف و نهی از منکر است

آیت الله مصطفی علما با اشاره به اهمیت امر به معروف و نهی از منکر، گفت: فلسفه بعثت و نزول کتاب آسمانی اجرای امر به معروف و نهی از منکر بوده و سبب حفظ خط الهی می شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در کرمانشاه، آیت الله مصطفی علما نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه در سلسله جلسات اخلاقی خود که در مسجد حاج شهباز خان کرمانشاه برگزار شد ابراز داشت: امر به معروف و نهی از منکر اسلام را زنده نگه داشت و امروز به برکت قیام سیدالشهدا (ع) فریاد اسلام بر سر استکبار بلند است.

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه با بیان اینکه باید اسلام زنده و به روز باشد تصریح کرد: اسلامی همواره به روز و زنده است که صاحب تحدی باشد و استکبار را به مبارزه بطلبد و به جهانیان بفهماند که شریعتی بهتر و قانونمدار تر از اسلام ناب محمدی (ص) نیست.

امام جمعه کرمانشاه با اشاره به اینکه احکام اسلام با فطرت عجین است مطرح کرد: حقیقت فطرت در توحید نهفته است از این رو حضرت علی (ع) می فرماید اگر امر به معروف و نهی از منکر را در یک کفه ترازو و همه احکام اسلام را در کفه دیگر قرار دهند کفه امر به معروف سنگینتر است بنابراین باید از در جهت اجرای امر به معروف و نهی از منکر از سیره و روش انبیای الهی تبعیت کرد.

وی با استناد به آیات قرآن کریم اذعان داشت: امر به معروف و نهی از منکر با اشاره به آیات قرآن نسبت به احکام دیگر می چربد از این رو سیدالشهدا(ع) در تمام موضع گیریها و شرکت در میدان جنگ دشمنانش را به به اسلام و امر به معروف و نهی از منکر فرا می خواند.

آیت الله علما بیان داشت: در زیارت وارث یکی از مهمترین اهداف سیدالشهدا (ع) احیای امر به معروف و نهی از منکر بیان شده است بنابراین باید خط و خطوط سیدالشهدا (ع) را که در برابر ظالمان ایستادگی کرد را ادامه داد و حفظ کرد.

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه اظهار داشت: رفتار و مسؤولیت پذیری حضرت امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب نشانه بارز امر به معروف و نهی از منکر است، امروز پاسداری از اصل انقلاب و اسلام و همچنین ولایت فقیه مصداق اجرای فریضه الهی امر به معروف و نهی از منکر است.

امام جمعه کرمانشاه با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر به معنای بعثت است گفت: فلسفه بعثت و نزول کتاب آسمانی اجرای امر به معروف و نهی از منکر است، اجرای این سنت خط هدایت الهی را زنده نگه داشته است.

وی در ادامه افزود: اگر امر به معروف و نهی از منکر نبود انقلاب و اسلامی وجود نداشت و بنیانگذار انقلاب اسلامی نمی توانست در برابر طاغوتیان زمان به ظفر رسیده و موجبات اقتدار انقلاب را رقم بزند.

آیت الله علما در پایان تأکید کرد: امروز دنیای اسلام نگاهش به انقلاب اسلامی دوخته شده است از این رو باید احکام دین را به طور وسیعی در دنیا پیاده کنیم تا آثار و برکات آن در همه جا فراگیر شود.

لینک خبر


همچنین ببینید

امر به معروف از وظایف حکومت اسلامی است

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری فارس از گلپایگان، حجت‌الاسلام محمدتقی کرامتی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.