واردات کالاهای خارجی با روح اقتصاد مقاومتی در تضاد است

 

حجت الاسلام علی ابراهیمی پور امام جمعه آبادان در گفت و گو با اهواز نوین در خصوص عملکرد دولت در بحث اقتصاد مقاومتی اظهار کرد: مطالبی که دولت از عملکرد خود در اقتصاد مقاومتی ارائه می دهد از طرفی فاصله بسیاری با بیانات مقام معظم رهبری دارد و از سوی دیگر تناقضات دولت در بحث اقتصاد مقاومتی از حرف تا عمل موجب بی اعتمادی مردم به دولت شده است .

ابراهیمی پور با اشاره به تناقض واردات کالاهای خارجی با الگوی اقتصادمقاومتی اظهار کرد : باید اقتصاد مقاومتی را از دو بعد نگاه کرد در مرحله نخست توسعه اقتصادی و سپس کنترل واردات را در نظر داشت که متاسفانه در سراسر کشور علی الخصوص استان خوزستان موجی از کالاهای خارجی مشاهده می شود که با روح اقتصاد مقاومتی منافات دارد.

وی اضافه کرد : دولت به این مسئله نگاهی ندارد و علت تعطیلی یا نیمه تعطیل شدن بیشتر کارخانه ها به دلیل وارد شدن اجناس خارجی با هزینه های کمتر و جنس های بی کیفیت شده که این مسئله مخالف فرمایشات مقام معظم رهبری است همچنین ترویج اجناس خارجی آنچنان توسعه دارد و همین موضوع اظهارات دولتمردان را درمورد پیشرفت در اقتصاد مقاومتی زیر سوال می برد.

امام جمعه ابادان با بیان اینکه گروه اقتصادی دولت اقتصاد مقاومتی را باور ندارند افزود: زمانی که وزیر صنعت به صراحت می گوید باید بعضی امور را به دست افراد خارجی سپرد و بخشی از نیروهای حاکم در دولت و مدیران ارشد دولت بر این باورند ما جز کسب موفقیت در کشاورزی توانایی انجام کارهای دیگری را نداریم نباید انتظار داشت در صحنه اقتصاد مقاومتی و دفاع از تولید داخلی کاری انجام شود. هرچند که رئیس جمهور و سخنگویش خود را داعیه دار تحقق اقتصاد مقاومتی معرفی کنند ما در صحنه عمل کمتر این موضوع رو میبینیم.

امام جمعه آبادان حساس کردن جامعه نسبت به بخش اقتصاد مقاومتی و باور جامعه نسبت به این موضوع را تنها راه نجات جامعه از مساله بیکاری ،تورم ،فساد و قاچاق دانست و ادامه داد : راه اصلی نجات پیدا کردن از مشکلات اقتصاد مقاومتی ایجاد فرهنگ مطالبه گری در تمام اقشار جامعه ضعیف است لذا باید همکاران در نماز جمعه، معلمان ،مدیران ارشد و رسانه ها با مانور بر بیانات مقام معظم رهبری در این راستا تلاش کنند.

وی با اشاره به اینکه امروز توجه به تحقق اقتصاد مقاومتی باید در اولویت مسائل کشور قرار بگیرد ،تصریح کرد : همانطور که رئیس جمهور اصرار داشتند درسی به عنوان برجام در ٰٰٰٰآموزش و پرورش وجود داشته باشد باید اعلام می کرد درسی به عنوان اقتصادمقاومتی را به کتابهای آموزشی اضافه کنند تا جوان ها از بدو ورود تا زمان فارغ التحصیلی با تمام زوایای اقتصاد مقاومتی آشنا شوند و در عالی ترین رتبه های تحصیلی بدانند کلید مشکلات کشور و توسعه کارها در اجرای اقتصاد مقاومتی می باشد.

ابراهیم پور با تاکید بر اینکه دولت در انتهای عمر دولت یازدهم باید عزمش را در تحقق فرمایش مقام معظم رهبری جزم کند ،اظهار کرد : مردم نیز باید بر این باور برسند که تنها راه حل برون از تورم و رکود و حل مشکلات اقتصادی و رفع معضل بیکاری و بستن بهانه های تحریم دشمنان، پرداختن به اقتصاد مقاومتی و تکیه بر توان داخل است، همچنین نمایندگان مجلس نیز باید عملکرد دولت در این زمینه را بررسی کنندو جهت تحقق واقعی آن اهتمام ورزند.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.