فرمان آتش به اختیار باید در عرصه عفاف و حجاب به کار گرفته شود

سرپرست تبلیغات اسلامی هرمزگان

کاهش آسیب‌های اجتماعی در جامعه با احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر

حجت‌الاسلام علی‌اکبر انصاری‌راد گفت: بروز و ظهور برخی مشکلات و آسیب‌های اجتماعی نشأت گرفته از عملی نشدن دو فریضه الهی امر به معروف و نهی از منکر در جامعه است، اگر این مهم در جامعه محقق شود بسیاری از جرائم کاهش می‌یابد.

حجت‌الاسلام علی‌اکبر انصاری‌راد  در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بندرعباس با بیان اینکه نهضت سیدالشهدا(علیه السلام) قضیه شخصی نیست، اظهار داشت: این نهضت، جریانی تاریخی و سنت الهی است، یقیناً پیام دارد، چراکه سنت‌های الهی بر همگان و در همه عصرها و نسل‌ها جاری و ساری است.

وی با اشاره به پیام‌های قیام عاشورا، افزود: شناخت جریان حق از باطل و دفاع از جریان حق و همچنین ایستادگی در برابر جریان باطل محور و اساس پیام‌ها و عبرت‌های عاشورا است.

سرپرست تبلیغات اسلامی هرمزگان احیاى دو فریضه فراموش شده امر به‏ معروف‏ و نهى از منکر، شناسایی مفهوم دو مقوله حیات و مرگ، غیرت دینی و صیانت از ارزش‌های اسلامی را از دیگر آموزه‌های بی‌بدیل در قیام عاشورا بیان کرد.

وی اصل عبودیت و پاک‌بازى در راه معبود را از دیگر پیام‌های قیام سرخ حسینی نام برد و تصریح کرد: پیام اقامه نماز جماعت ظهر عاشورا از سوی امام حسین(علیه السلام) و یارانشان بر این مبنا استوار است که نماز را در سخت‌ترین شرایط هم به پا داریم.

انصاری‌راد با اشاره به اهمیت واکاوی آموزه‌ها و پیام‌های عاشورایی امام حسین(علیه السلام)، ابراز داشت: اگر با اتکاء به فرهنگ عاشورا حرکت کنیم هیچ مشکل لاینحلی در کشور وجود نخواهد داشت، چراکه عاشورا با مفاهیمی گره خورده که هیچ‌گاه کهنه نمی‌شود.

وی بیان کرد: امام حسین(علیه السلام) در برابر یزید قیام کرده است و وی را به عنوان منکر به جامعه معرفی کرد، درسی که از این قیام حسین بن علی می‌گیریم، این است که در برخی مواقع، منکر در قالب یک فرد در جامعه نمود پیدا می‌کند و بر ما واجب است که با درس گرفتن از قیام عاشورا در برابر منکرات کوتاهی نکنیم.

سرپرست تبلیغات اسلامی هرمزگان تصریح کرد: بروز و ظهور برخی مشکلات و آسیب‌های اجتماعی نشأت گرفته از عملی نشدن دو فریضه الهی امر به معروف و نهی از منکر در جامعه است، اگر این مهم در جامعه محقق شود بسیاری از جرائم کاهش می‌یابد.

انصاری‌راد بیان داشت: در راستای توسعه و ترویج این فرهنگ باید از تمامی امکانات و ظرفیت‌های موجود به‌ویژه نیروی انسانی بهره برد.

وی تأکید کرد: روحانیون، ائمه جمعه و جماعات باید به معنای واقعی به توسعه و ترویج فرهنگ دینی بپردازند و همچنین با استفاده از هیئات مذهبی، تکایا و روش‌های نوین و نرم افزاری باید در جهت تحقق این مهم گام برداشت.

سرپرست تبلیغات اسلامی هرمزگان با اشاره به فرصت‌های فضای مجازی و گرایش جوانان به این فضا گفت: با توجه به گرایش و اهتمام ویژه نسل جوان به فضای مجازی، می‌توان از این فرصت در جهت توسعه و ترویج فرهنگ عاشورا به خوبی بهره برد.

لینک خبر


همچنین ببینید

امربه‌معروف در حقیقت نوعی بیان برای اصلاحِ عیب تخلف از قانون شرع است

آیت الله اراکی گفت: قرآن کریم می‌فرماید حکومت باید با خواسته مردم باشد. اما اگر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.