اصحاب رسانه معضلات اجتماعی را شناسایی و راهکار مناسب ارائه دهند

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در هرمزگان، حجت الاسلام محمدرضا اسماعیلی، مسؤول دفتر ستاد امر به معروف و نهی از منکر هرمزگان شامگاه چهارشنبه در جمع اصحاب رسانه، گفت: امر به معروف و نهی از منکر یکی از واجبات اسلامی است و در قرآن کریم به صراحت از آن یاد شده است و ما موظف هستیم این واجب الهی را به نحو احسن انجام دهیم.

وی افزود: امر به معروف و نهی از منکر، نیازمند عزم ملی همه اقشار جامعه است و امیدواریم با تلاش ملت و مسؤولان، این امر مهم را در کشور نهادینه شود.

مسئول دفتر ستاد امر به معروف و نهی از منکر هرمزگان تصریح کرد: امر به معروف و نهی از منکر دارای اهمیت و جایگاه بسیار بالایی است. که به صراحت در قرآن و به تکرار در احادیث به آن اشاره شده است.

حجت الاسلام اسماعیلی تأکید کرد : دعوت به امر به معروف و نهی از منکر یک وظیفه همگانی است و همه افراد جامعه برای ترویج این فریضه الهی باید تلاش کنند.

وی در ادامه گفت: امر به معروف و نهی از منکر بسیار وسیع و گسترده است و این واجب الهی که مهمترین کارکرد آن، نظارت همگانی است باید در جامه توسعه و ترویج پیدا کند.

مسؤول دفتر ستاد امر به معروف و نهی از منکر هرمزگان ابراز داشت: راهکار اسلام برای جلوگیری از گناه و قانون شکنی حضور مردم در جامعه و امر به معروف و نهی از منکر دانست.

حجت الاسلام اسماعیلی تأکید کرد: با توجه به فلسفه خلقت انسان اهمیت و جایگاه این دو فریضه الهی، یعنی امر به معروف و نهی از منکر بیشتر تبیین و روشن می شود.

وی ادامه داد: از آنجایی‌ که انسان غافل است و به دلیل عارض شدن نسیان، بسیاری از مواردی که مفید برای اوست فراموش می‌ کند امر به معروف و نهی از منکر جزو ضروریاتی است که در جهت رسیدن به کمال برای هر انسانی ضرورت پیدا می کند.

مسؤول دفتر ستاد امر به معروف و نهی از منکر هرمزگان بیان داشت: هدف عمده و اساسی در امر به معروف و نهی از منکر محقق شدن معروف و زدوده شدن منکر است؛ برای نیل به این هدف به نظر می رسد که باید به دنبال بهترین و مؤثرترین راهکارها و شیوه های عملی بوده باشیم.

حجت الاسلام اسماعیلی با اشاره به نتیجه امر به معروف و نهی از منکر، گفت: نتیجه این که امر به معروف و نهی از منکر همچون خون در پیکره دین جریان دارد و ضامن حیات اسلام است، خیزش و قیام مصلحان در جامعه‌ اسلامی نیز، بازتابی از عمل به این فریضه است و امام حسین(علیه السلام) با قیام خود توانست ارزشهای انسانی و الهی را احیا و حفظ کند.

وی در پایان آسیب شناسی و رصد معضلات اجتماعی و ارائه راهکار مناسب برای رفع آنها، دعوت مردم به مسؤولیت پذیری و مطالبه گری، تولید محتوای مناسب و انتشار آن در فضای مجازی برای مقابله با انتشار اخبار و مطالب کذب از سوی برخی افراد را از جمله مأموریتهای اصحاب رسانه و صاحبان قلم در استان هرمزگان برشمرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.