آمران به معروف وناهیان از منکر بایدعلم به حلال و حرام داشته باشند

امام جمعه موقت زنجان

آمران به معروف وناهیان از منکر باید علم به حلال و حرام داشته باشند

حجت الاسلام سید یعقوب موسوی با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر در عمل مبارک و مهم می باشد، خاطر نشان کرد: انسان اگر خودش آلوده باشد ،شایسته امر به معروف و نهی از منکر نیست.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید یعقوب موسوی ظهر پنجشنبه در آیین تجلیل از فعالان فریضه امربه معروف و نهی از منکر در استان زنجان با اشاره به اینکه هر عملی که شخص برای آسیب به خود انجام می دهد نباید به افراد دیگر جامعه تاثیر گذارد، افزود: در صورت بروز تاثیر گذاری این افراد بر روی دیگران باید آن شخص را امر به معروف و نهی از منکر کرد.

وی با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر در عمل مبارک و مهم می باشد، خاطر نشان کرد: انسان اگر خودش آلوده باشد ،شایسته امر به معروف و نهی از منکر نیست.

امام جمعه موقت زنجان حرکت فعالان در بخش امر به معروف و نهی از منکر در استان زنجان را خوب ارزیابی کرد و افزود: آمران به معروف و ناهیان از منکر باید از سرور و سالار شهیدان الگو بگیرند و کار خود را برای رضای خدا انجام دهند.

وی تاکید کرد: نقاط ضعف افراد را در اولین فرصت فاش نکنید و صفا و صمیمیت را در مواجهه با افراد اولویت قرار دهید.

موسوی فریضه امر به معروف و نهی از منکر را مهم دانست و افزود: همه بر ترویج این فرهنگ در جامعه تلاش کنند.

امام جمعه موقت زنجان تصریح کرد: امر به معروف و نهی از منکر در جامعه نهادینه شود و باید فریضه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه به خوبی تبیین و ترویج شود و در راستای تحقق این امر مهم همه باشد مشارکت کنند.

لینک خبر


همچنین ببینید

تکریم مسافران معلول درکارگاه آموزشی امر به معروف و نهی از منکر رانندگان اراکی

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف تکریم مسافران معلول درکارگاه آموزشی امر به معروف و نهی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.