آمران به معروف وناهیان از منکر بایدعلم به حلال و حرام داشته باشند

امام جمعه موقت زنجان

آمران به معروف وناهیان از منکر باید علم به حلال و حرام داشته باشند

حجت الاسلام سید یعقوب موسوی با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر در عمل مبارک و مهم می باشد، خاطر نشان کرد: انسان اگر خودش آلوده باشد ،شایسته امر به معروف و نهی از منکر نیست.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید یعقوب موسوی ظهر پنجشنبه در آیین تجلیل از فعالان فریضه امربه معروف و نهی از منکر در استان زنجان با اشاره به اینکه هر عملی که شخص برای آسیب به خود انجام می دهد نباید به افراد دیگر جامعه تاثیر گذارد، افزود: در صورت بروز تاثیر گذاری این افراد بر روی دیگران باید آن شخص را امر به معروف و نهی از منکر کرد.

وی با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر در عمل مبارک و مهم می باشد، خاطر نشان کرد: انسان اگر خودش آلوده باشد ،شایسته امر به معروف و نهی از منکر نیست.

امام جمعه موقت زنجان حرکت فعالان در بخش امر به معروف و نهی از منکر در استان زنجان را خوب ارزیابی کرد و افزود: آمران به معروف و ناهیان از منکر باید از سرور و سالار شهیدان الگو بگیرند و کار خود را برای رضای خدا انجام دهند.

وی تاکید کرد: نقاط ضعف افراد را در اولین فرصت فاش نکنید و صفا و صمیمیت را در مواجهه با افراد اولویت قرار دهید.

موسوی فریضه امر به معروف و نهی از منکر را مهم دانست و افزود: همه بر ترویج این فرهنگ در جامعه تلاش کنند.

امام جمعه موقت زنجان تصریح کرد: امر به معروف و نهی از منکر در جامعه نهادینه شود و باید فریضه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه به خوبی تبیین و ترویج شود و در راستای تحقق این امر مهم همه باشد مشارکت کنند.

لینک خبر


همچنین ببینید

نهی از منکر در سیره حضرت زهرا سلام الله علیها

قرآن کریم عمل به دو اصل حیاتی امر به معروف و نهی از منکر را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.