آموزش ضابطین امر به معروف و نهی از منکر در کهگیلویه

مدیر امر به معروف و نهی از منکر حزب مؤتلفه

برگزاری هشت همایش استانی امر به معروف و نهی از منکر توسط حزب مؤتلفه اسلامی

محمد بومیان از برگزاری 8 همایش استانی با موضوع امر به معروف و نهی از منکر خبر داد و گفت: همزمان با ایام سوگواری حضرت سیدالشهدا و بزرگداشت فریضه امر به معروف و نهی از منکر، همایش های کاربردی «امر به معروف و نهی از منکر، اقدام و عمل» در 8 استان کشور برگزار شد.

 

به گزارش حوزه احزاب خبرگزاری فارس، محمد بومیان مدیر امر به معروف و نهی از منکر حزب موتلفه از برگزاری ۸ همایش استانی با موضوع امر به معروف و نهی از منکر خبر داد و گفت: همزمان با ایام سوگواری حضرت سیدالشهدا و بزرگداشت فریضه امر به معروف و نهی از منکر، همایش های کاربردی «امر به معروف و نهی از منکر، اقدام و عمل» در ۸ استان کشور برگزار شد.

وی افزود: هدف این همایش‌ها که با حضور افراد مؤثر و نخبگان برگزار شد، آگاهی بیشتر و عمیق تر نسبت به این فریضه الهی و توجه به اولویت های معروف و منکر و کاربردی کردن امر و نهی در عرصه های مختلف بود. همچنین برقراری ارتباط گروه های مردمی و تعامل و هم افزایی در اجرای این فریضه از اهداف دیگر این همایش ها بود.

بومیان با تشریح برنامه این همایش‌ها اظهار کرد: این همایش ها در استان های یزد، کرمان، سیستان و بلوچستان، همدان، قزوین، اردبیل و بوشهر برگزار شد، در این همایش‌ها دو کارگاه آموزشی «معروف شناسی، منکرشناسی، شیوه های اجرایی» و «فضای مجازی، فرصت ها و تهدیدها» با حضور اساتید خبره اجرا شد.

مدیر امر به معروف و نهی از منکر حزب مؤتلفه اسلامی در ادامه تصریح کرد: همایش ویژه ای به مدت دو روز در شهر مقدس قم برگزار شد که افرادی از شهرهای تهران، قزوین، ورامین، کاشان، آران و بیدگل، شهرکرد، اراک و قم در آن حضور داشتند. در این همایش علاوه بر کارگاه های مذکور، دیدارهای با حضرات آیات عظام نوری همدانی و علوی گرگانی هم انجام گرفت. همچنین پژوهشکده امر به معروف و نهی از منکر و گروه بشیر به معرفی فعالیت های خود پرداختند و بازدیدی هم از ضریح امامین عسکریین (علیهم السلام) انجام شد.

وی با اشاره به محتوای کیفی این همایش گفت: شرکت کنندگان از مباحث و برنامه های این همایش استقبال و کاملا بهره برداری کردند و بسیار از مطالب برای آنان تازگی داشت و جذاب بود و تأثیر بسزایی در انگیزه و نگرش آنان نسبت به امر به معروف و نهی از منکر داشت.

بومیان به سخنان آیت الله نوری همدانی در دیدار با شرکت کنندگان این همایش اشاره و تأکید کرد: متأسفانه عده ای امر به معروف و نهی از منکر را به موضوعات خاص محدود می کنند و گروه های مردمی نیز با یکدیگر هماهنگی و تعامل لازم را ندارند و این ناهماهنگی موجب کاهش اثر امر و نهی می شود. وقتی یک منکر بزرگ در جامعه اتفاق می افتد، اگر همه تذکر بدهند، موجی ایجاد می شود و آن منکر را از بین می برد.

مدیر امر به معروف و نهی از منکر حزب مؤتلفه اسلامی، خاطر نشان کرد: در شرایطی که نظام اسلامی در معرض انواع تهدیدها قرار گرفته، مسؤولین به عنوان متولیان نظام اسلامی باید خود، آمر به معروف و ناهی از منکر باشند.

وی افزود: مهم ترین معروف ها برای مسئؤلین، تبعیت از رهبر حکیم انقلاب اسلامی و خدمت صادقانه به مردم شریف با اجرای کامل اقتصاد مقاومتی و استکبارستیزی است. مهم ترین منکرها نیز تخلف از قانون و کوتاهی در خدمت و نادیده گرفتن استعدادها و ظرفیت های داخلی و خوشبینی به وعده های پوچ استکبار جهانی است.

بومیان با اشاره به فعالیت های این مدیریت گفت: ما از همکاری و مساعدت تمامی گروه های فعال در این عرصه استقبال می کنیم و از همه کسانی که نسبت به این فریضه مهم اهتمام دارند دعوت می کنیم که با وحدت و تعامل برای اجرا و فرهنگ سازی امر به معروف و نهی از منکر در جامعه تلاش کنند.

لینک خبر


همچنین ببینید

نهی از منکر در سیره حضرت زهرا سلام الله علیها

قرآن کریم عمل به دو اصل حیاتی امر به معروف و نهی از منکر را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.