آموزش ضابطین امر به معروف و نهی از منکر در کهگیلویه

مدیر امر به معروف و نهی از منکر حزب مؤتلفه

برگزاری هشت همایش استانی امر به معروف و نهی از منکر توسط حزب مؤتلفه اسلامی

محمد بومیان از برگزاری 8 همایش استانی با موضوع امر به معروف و نهی از منکر خبر داد و گفت: همزمان با ایام سوگواری حضرت سیدالشهدا و بزرگداشت فریضه امر به معروف و نهی از منکر، همایش های کاربردی «امر به معروف و نهی از منکر، اقدام و عمل» در 8 استان کشور برگزار شد.

 

به گزارش حوزه احزاب خبرگزاری فارس، محمد بومیان مدیر امر به معروف و نهی از منکر حزب موتلفه از برگزاری ۸ همایش استانی با موضوع امر به معروف و نهی از منکر خبر داد و گفت: همزمان با ایام سوگواری حضرت سیدالشهدا و بزرگداشت فریضه امر به معروف و نهی از منکر، همایش های کاربردی «امر به معروف و نهی از منکر، اقدام و عمل» در ۸ استان کشور برگزار شد.

وی افزود: هدف این همایش‌ها که با حضور افراد مؤثر و نخبگان برگزار شد، آگاهی بیشتر و عمیق تر نسبت به این فریضه الهی و توجه به اولویت های معروف و منکر و کاربردی کردن امر و نهی در عرصه های مختلف بود. همچنین برقراری ارتباط گروه های مردمی و تعامل و هم افزایی در اجرای این فریضه از اهداف دیگر این همایش ها بود.

بومیان با تشریح برنامه این همایش‌ها اظهار کرد: این همایش ها در استان های یزد، کرمان، سیستان و بلوچستان، همدان، قزوین، اردبیل و بوشهر برگزار شد، در این همایش‌ها دو کارگاه آموزشی «معروف شناسی، منکرشناسی، شیوه های اجرایی» و «فضای مجازی، فرصت ها و تهدیدها» با حضور اساتید خبره اجرا شد.

مدیر امر به معروف و نهی از منکر حزب مؤتلفه اسلامی در ادامه تصریح کرد: همایش ویژه ای به مدت دو روز در شهر مقدس قم برگزار شد که افرادی از شهرهای تهران، قزوین، ورامین، کاشان، آران و بیدگل، شهرکرد، اراک و قم در آن حضور داشتند. در این همایش علاوه بر کارگاه های مذکور، دیدارهای با حضرات آیات عظام نوری همدانی و علوی گرگانی هم انجام گرفت. همچنین پژوهشکده امر به معروف و نهی از منکر و گروه بشیر به معرفی فعالیت های خود پرداختند و بازدیدی هم از ضریح امامین عسکریین (علیهم السلام) انجام شد.

وی با اشاره به محتوای کیفی این همایش گفت: شرکت کنندگان از مباحث و برنامه های این همایش استقبال و کاملا بهره برداری کردند و بسیار از مطالب برای آنان تازگی داشت و جذاب بود و تأثیر بسزایی در انگیزه و نگرش آنان نسبت به امر به معروف و نهی از منکر داشت.

بومیان به سخنان آیت الله نوری همدانی در دیدار با شرکت کنندگان این همایش اشاره و تأکید کرد: متأسفانه عده ای امر به معروف و نهی از منکر را به موضوعات خاص محدود می کنند و گروه های مردمی نیز با یکدیگر هماهنگی و تعامل لازم را ندارند و این ناهماهنگی موجب کاهش اثر امر و نهی می شود. وقتی یک منکر بزرگ در جامعه اتفاق می افتد، اگر همه تذکر بدهند، موجی ایجاد می شود و آن منکر را از بین می برد.

مدیر امر به معروف و نهی از منکر حزب مؤتلفه اسلامی، خاطر نشان کرد: در شرایطی که نظام اسلامی در معرض انواع تهدیدها قرار گرفته، مسؤولین به عنوان متولیان نظام اسلامی باید خود، آمر به معروف و ناهی از منکر باشند.

وی افزود: مهم ترین معروف ها برای مسئؤلین، تبعیت از رهبر حکیم انقلاب اسلامی و خدمت صادقانه به مردم شریف با اجرای کامل اقتصاد مقاومتی و استکبارستیزی است. مهم ترین منکرها نیز تخلف از قانون و کوتاهی در خدمت و نادیده گرفتن استعدادها و ظرفیت های داخلی و خوشبینی به وعده های پوچ استکبار جهانی است.

بومیان با اشاره به فعالیت های این مدیریت گفت: ما از همکاری و مساعدت تمامی گروه های فعال در این عرصه استقبال می کنیم و از همه کسانی که نسبت به این فریضه مهم اهتمام دارند دعوت می کنیم که با وحدت و تعامل برای اجرا و فرهنگ سازی امر به معروف و نهی از منکر در جامعه تلاش کنند.

لینک خبر


همچنین ببینید

مردم متدین قم نسبت به اجرای امر به معروف دغدغه و حساسیت داشته باشند

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری بسیج از قم، حجت الاسلام و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.