تفاهم با ستاد امر به معروف برای حفاظت از محیط زیست

معاون حقوقی سازمان حفاظت محیط زیست

تفاهم با ستاد امر به معروف برای حفاظت از محیط زیست

محمد مجابی گفت: تفاهم با ستاد امر به معروف و نهی از منکر را در راستای استفاده از ظرفیت‌های بی‌شمار آموزه‌های دینی در امر حفاظت از محیط زیست دانست.

محمد مجابی، معاون حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت از محیط کشور در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)، با اشاره سیاست‌های کلی محیط زیست ابلاغی رهبر معظم انقلاب اظهار کرد: با توجه به برنامه‌های توسعه پایدار باید دکترینی را برای اجرایی کردن این سیاست‌ها پیش برد.

وی افزود: سیاست‌ها ۱۵ ماده داشته در یکی از آن مواد بر استفاده از فریضه امر به معروف و نهی از منکر در جهت حراست از محیط زیست تأکید شده است.

مجابی بیان کرد: خوشبختانه در جای جای دستورات دینی ما توجه دقیق به امر محیط زیست وجود دارد و به عنوان یک مسئولیتی که یک فرد مؤمن باید به آن عمل کند به آن پرداخته شده است؛ چه در بحث آلودگی‌ها که ما می‌توانیم بر اساس قاعده عقلی و قاعده ضمان به آن بپردازیم که هردوی اینها نشان می‌دهد توجه به امر محیط زیست در دستورات دینی تا چه حد دقیق است.

وی اعلام کرد: از آن جایی که در این سیاست‌ها بحث‌ امر به معروف و نهی از منکر مطرح شده بود یک تفاهم نامه مشترکی بین رئیس سازمان محیط زیست و ستاد امر به معروف و نهی از منکر امضا شد و در آن به حوزه‌های مختلف این کار پرداخته شد.

معاون حقوقی سازمان حفاظت محیط زیست ادامه داد: از جمله مفاد این تفاهم نامه نخست بررسی‌های علمی و فرهنگی و دیگری استفاده از آموزه‌های دینی برای انتقال مفاهیم محیط زیستی است تا آلودگی‌ها و تخریب محیط زیست در جامعه به عنوان منکر دیده شده و نسبت همدیگر تذکر لسانی وجود داشته باشد.

وی یادآور شد: امروز در یک جامعه موفق باید مسئولیت‌های اجتماعی توسط همه افراد مورد توجه قرار گیرد و اصل مترقی هم که در این حوزه کمک می‌کند راهنمایی کردن شهروندان در حفظ محیط زیست است.

لینک خبر


همچنین ببینید

اولین جشنواره سراسری ایده‌های نماز و امر به معروف و نهی از منکر در ارومیه برگزار می‌شود

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف بحرعلی محمودی، رئیس گروه قرآن و عترت اداره‌کل فرهنگ و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.