کارگاه‌های آموزشی امر به معرف و نهی از منکر در دستگاه‌های اجرائی گلستان برگزار می‌شود

مسئول رهروان امر به معروف گلستان

همایش مجمع رهروان امر به معروف در گرگان برگزار می‌شود

حجت الاسلام علی‎اکبر محمدی‎مهر با اشاره به برگزاری همایش مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر در گرگان گفت: با اجرای طرح تذکر زبانی امر به معروف و نهی از منکر میزان فروش لباس‎های نامناسب در شهر گرگان کاهش یافته است.

 

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، حجت الاسلام علی‎اکبر محمدی‎مهر در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: از ۲۰ تیر ماه سال گذشته طرح امر به معروف و نهی از منکر را در شهر گرگان آغاز کردیم.

وی تصریح کرد: از آذر سال گذشته تذکر زبانی در این طرح مورد توجه قرار گرفت و آغاز شد و با توجه به رصد این طرح بازخورد خوبی را در حوزه امر به معروف و نهی از منکر در شهر گرگان شاهد بودیم.

رئیس مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر گلستان تاکید کرد: مردم شهر گرگان باید آمرین را به عنوان فرزندان خود در شهر گرگان بپذیرند و اگر با این دید امر به معروف و نهی از منکر دنبال شود همراهی بهتری شهروندان گرگانی با این طرح خواهند داشت.

محمدی مهر با بیان اینکه بی‎حجابی زمینه گناهان زیادی را فراهم می‎کند و خیلی از گناهان به علت رونق‎گرفتن بی‎حجابی است، افزود: توسعه فحشا، سوء قصد به عنف مردم و چشم چرانی از معضلات بی‎حجابی است که امواج روانی منفی را در سطح جامعه به وجود می‎آید و ذهن جوانان ما را با صحنه‎های آلوده به گناه مشغول کرده است.

وی افزایش طلاق و تضعیف روابط خانوادگی را از معضلات دیگر بی‎حجابی دانست و افزود: مجمع رهروان یک نهاد مستقل مردمی است و وابستگی به سازمان و گروهی ندارد.

رئیس مجمع رهروان امر به معرف و و نهی از منکر گلستان یادآور شد: همکاری خوبی با نیروی انتظامی داریم و جا دارد از پرسنل امنیت اخلاقی و سرهنگ جاویدان فرمانده انتظامی استان گلستان بابت همکاری‎های نزدیک تشکر کنیم.

محمدی‎مهر با بیان اینکه ۵۰۰ عضو در مجمع رهروان امر به معروف شهرستان گرگان وجود دارد، تاکید کرد: این طرح در خیابان امام خمینی(ره)، سرخواجه، ولی عصر شهرستان گرگان در حال اجرا است.

وی با بیان اینکه برخی در برخوردهای آمرین به معروف بیان می‎کنند که بروید به اختلاس‎ها بپردازید و به ما گیر ندهید، بیان داشت: باید به این افراد بگوییم که گناه، گناه است و کوچک شمردن گناه خود یک گناه کبیر محسوب می‎شود و نباید ما گناه را آنقدر کوچک بشماریم که با گناه دیگه مقایسه کنیم.

محمدی مهر با بیان اینکه آیات و روایات زیادی در اهمیت حجاب داریم، تاکید کرد: با اجرای طرح امر به معروف و نهی از منکر میزان فروش لباس‎های نامناسب در شهر گرگان کاهش چشمگیری پیدا کرده است.

محمدی‎مهر از تفاهم همکاری با نیروی انتظای در مرکز و در تهران با مجمع رهروان خبر داد و افزود: از اهرم قدرتی که در اختیار ما قرار گذاشته شده به ندرت استفاده می‎کنیم و تلاش شده که با تذکر لسانی امر به معروف و نهی از منکر را در جامعه اجرا کنیم.

وی با بیان اینکه منکری بالاتر از استکبار نداریم، تاکید کرد: بزرگترین منکر استکبار است و استکبار به دنبال این است که امت مسلمان را از مسیر مستقیم و ولایت جدا کند.

لینک خبر

 


همچنین ببینید

اولین جشنواره سراسری ایده‌های نماز و امر به معروف و نهی از منکر در ارومیه برگزار می‌شود

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف بحرعلی محمودی، رئیس گروه قرآن و عترت اداره‌کل فرهنگ و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.