قیام امام حسین(ع) مصداق بارز امر به معرف ونهی از منکر است

مسؤول نمایندگی ولی فقیه سپاه ناحیه امام سجاد(علیه السلام) قزوین

قیام امام حسین(علیه السلام) مصداق بارز امر به معرف ونهی از منکر است

حجت الاسلام حسین عدالتی شربیانی به مسئله امر به معروف و نهی از منکر اشاره کرد و گفت: قیام امام حسین(علیه السلام) مصداق بارز امر به معرف و نهی از منکر است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت الاسلام حسین عدالتی شربیانی مسئول نمایندگی ولی فقیه سپاه ناحیه امام سجاد(علیه السلام) قزوین در در جمع بسیجیان شهر اقبالیه اظهار داشت: نهاد مقدس بسیج را می توان یکی از نهادهای حافظ منافع و هویت ملی و دینی و ارزش‌های انقلاب دانست که دارای کارکرد بازدارندگی نسبت به تهدیداتی است که فرا روی اهداف نظام اسلامی وجود دارد به خاطر همین توانمندی های ارزشمند بسیج است.

وی خاطر نشان کرد: در ابعاد گوناگون بسیج و تفکر بسیجی مثل خورشید می درخشد و عملکرد آن روح طراوت و سرزنده و امید را در جامعه اسلامی خودمان بوجود می آورد.

این مقام مسؤول به ویژگی ها و شرایط بسیجیان اشاره کرد و اذعان داشت: تقوای الهی و خودسازی، شناخت معارف دینی و بصیرت و آگاهی از جمله شرایطی است که یک بسیجی باید داشته باشد.

مسئول نمایندگی ولی فقیه سپاه ناحیه امام سجاد(علیه السلام) قزوین در ادامه به مسئله امر به معروف و نهی از منکر اشاره کرد و گفت: قیام امام حسین(علیه السلام) مصداق بارز امر به معرف ونهی از منکر است و حضرت با وجود بصیرت و آگاهی به اینکه نتیجه رویارویی با لشکر یزید شهادت خواهد بود، با قیامشان دین اسلام را احیا و امر به معرف و نهی از منکر را به طور عملی معنا کردند.

وی با اشاره به دو نگرش مسلمانان؛ نگرش نخست آنها را نگاه به مکتب سرخ عاشورایی و درس ایثار و شهادت دانست که احیا دین و ایمان به هدف از نتایج این نگاه است، چنانچه امروز مقاومت ها در یمن، سوریه و عراق در مقابل داعش وآل سعود نشات گرفته از همین مکتب سرخ عاشورایی است.

عدالتی شربیانی اظهار داشت: متأسفانه اهمیت امر به معروف و نهی از منکر در جامعه به خوبی درک نشده است. به طوریکه بسیاری از مصادیق معروف و یا منکر هنوز در جامعه ما برای بعضی از افراد شناخته نشده است.

لینک خبر


همچنین ببینید

اولین جشنواره سراسری ایده‌های نماز و امر به معروف و نهی از منکر در ارومیه برگزار می‌شود

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف بحرعلی محمودی، رئیس گروه قرآن و عترت اداره‌کل فرهنگ و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.