امر به معروف و نهی از منکر نیازمند اخلاق نیکو و زبان خوش است

فرمانده سپاه انصارالحسین استان همدان

غیرت اسلامی نخبگان بسیجی، لازمه ی رسیدن به اهداف امر به معروف است

سردار ابوحمزه با بیان اهمیت حجاب و جلوگیری از معضلات اجتماعی گفت: افراد غیرتمند و متعهد در برابر منکرات جامعه ساکت نباشند. امر به معروف از دستورات موکد اسلام است.

به گزارش آوای فامنین، سردار غلامعلی ابوحمزه در دیدار با خواهران فرهیخته و نخبه بسیجی شهرستان فامنین گفت: یکی از مسائل اساسی جامعه اسلامی احیای امر به معروف و مقابله با معضلات اجتماعی است، وظیفه تک تک نخبگان بسیجی، اقدامات جدی در رفع این مشکلات است.

وی با بیان پیاده سازی منویات مقام معظم رهبری افزود: در تبیین اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی و دغدغه های رهبر معظم انقلاب، برنامه هایی را تدوین کرده ایم که اکثر اقشار جامعه خصوصا بانوان را پوشش می دهد.

فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) با اشاره به مسئله بی حجابی و تجمل گرایی خاطر نشان کرد: مسئله بدحجابی معارض با دین مبین اسلام است. اسلام حد و خط قرمزهایی دارد و هر کس به عنوان یک مسلمان باید از آن پیروی نماید. نمی توان گفت مسلمانم ولی حجاب را قبول ندارم.

وی در ادامه سخنان خود در باره آسیبی که از تجمل گرایی بعضی از افراد جامعه به اقتصاد و خانواده، وارد می شود افزود: اسراف در اسلام حرام است و شما نخبگان با در نظر گرفتن آسیب های منطقه از جمله؛ جهیزیه های سنگین و تجمل گرایی، راهکارهای مقابله با این معضلات را اجرا نمایید و از گسترش آن در جامعه جلوگیری کنید، که این امر در راستای اقتصاد مقاومتی و جلوگیری از نفوذ سبک زندگی غربی خواهد بود.

سردار ابوحمزه با تاکید بر برنامه هایی که برای امر به معروف و مقابله با گسترش مواد مخدر و آسیب های اجتماعی تدوین شده، اذعان کرد: بیکاری جوانان و مواد مخدر و بد حجابی از منکراتی است که باعث متزلزل شدن کانون خانواده خواهد شد و مردم از آن رنج می برند.

وی در پایان تاکید کرد: با شناسایی منکرات و معروف منطقه خود در هر موقعیت زمانی می توانید با داشتن برنامه ای منظم، با هم افزایی و همت در راستای اهداف امر به معروف و کاهش طلاق حرکت کنید.

لینک خبر


همچنین ببینید

در امر تبلیغ، امر به معروف و نهی از منکر هدف است

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از نباء نگار، آیت‌الله حبیب‌الله شعبانی، در همایش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.