مقدمه احیای واجب فراموش شده، تشکیل شورای امر به معروف در دانشگاه‌هاست

مدیر مرکز تخصصی آموزش امر به معروف و نهی از منکر

برگزاری همایش امر به معروف و نهی از منکر، مصداق ها و روش‌ها در واحد تهران شرق

به همت بسیج کارکنان سردار شهید علی هاشمی واحد تهران شرق همایشی یکروزه با عنوان «امر به معروف و نهی از منکر ، مصداق ها و روش ها» با تاکید بر قیام امام حسین (ع) در سالن آمفی تئاتر دانشکده فنی و مهندسی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، در همایش امر به معروف و نهی از منکر، مصداق ها و روش‌ها که با حضور چشمگیر کارکنان و استادان و دانشجویان بسیجی همراه بود، مهندس علی تقوی کارشناس علوم قرآن و حدیث و پژوهشگر حوزه امر به معروف و نهی از منکر به سخنرانی پرداخت.

کارشناس علوم قرآن و حدیث بنیانگذار مجمع احیاگران واجب فراموش شده و مدیر مرکز تخصصی آموزش امر به معروف و نهی از منکر است.

تقوی برشمردن اهداف قیام عاشورا و ذکر وصیت نامه اباعبدالله الحسین(علیه السلام) مصداق های عینی و واقعی از امر به معروف و نهی از منکر در جامعه حاضر را بیان کرد.

وی افزود: «امر به معروف و نهى از منکر برجسته ترین، بارزترین و گرامى ترین واجب در بین واجب هاست، هدف تمام انبیاء و اولیاء اصلاح جامعه بشرى بوده است و مؤثرترین ابزار براى رسیدن به این هدف بزرگ امر به معروف و نهى از منکر است. قرآن کریم به کرّات به اهمیت این فریضه پرداخته و آمرین به معروف و نهى کنندگان از منکر را از صالحین، رستگاران و بهترین امّت مى داند.»

پژوهشگر حوزه امر به معروف و نهی از منکر اظهار کرد: «بی تفاوتی بدترین درد در جامعه امروزی است که متاسفانه به آن دچار شده ایم و به فرموده پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) این امر موجب می شود تا منکر به جای معروف و معروف بصورت منکر در جامعه جلوه گر شود.»

لینک خبر


همچنین ببینید

امر به معروف از وظایف حکومت اسلامی است

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری فارس از گلپایگان، حجت‌الاسلام محمدتقی کرامتی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.