مقدمه احیای واجب فراموش شده، تشکیل شورای امر به معروف در دانشگاه‌هاست

مدیر مرکز تخصصی آموزش امر به معروف و نهی از منکر

برگزاری همایش امر به معروف و نهی از منکر، مصداق ها و روش‌ها در واحد تهران شرق

به همت بسیج کارکنان سردار شهید علی هاشمی واحد تهران شرق همایشی یکروزه با عنوان «امر به معروف و نهی از منکر ، مصداق ها و روش ها» با تاکید بر قیام امام حسین (ع) در سالن آمفی تئاتر دانشکده فنی و مهندسی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، در همایش امر به معروف و نهی از منکر، مصداق ها و روش‌ها که با حضور چشمگیر کارکنان و استادان و دانشجویان بسیجی همراه بود، مهندس علی تقوی کارشناس علوم قرآن و حدیث و پژوهشگر حوزه امر به معروف و نهی از منکر به سخنرانی پرداخت.

کارشناس علوم قرآن و حدیث بنیانگذار مجمع احیاگران واجب فراموش شده و مدیر مرکز تخصصی آموزش امر به معروف و نهی از منکر است.

تقوی برشمردن اهداف قیام عاشورا و ذکر وصیت نامه اباعبدالله الحسین(علیه السلام) مصداق های عینی و واقعی از امر به معروف و نهی از منکر در جامعه حاضر را بیان کرد.

وی افزود: «امر به معروف و نهى از منکر برجسته ترین، بارزترین و گرامى ترین واجب در بین واجب هاست، هدف تمام انبیاء و اولیاء اصلاح جامعه بشرى بوده است و مؤثرترین ابزار براى رسیدن به این هدف بزرگ امر به معروف و نهى از منکر است. قرآن کریم به کرّات به اهمیت این فریضه پرداخته و آمرین به معروف و نهى کنندگان از منکر را از صالحین، رستگاران و بهترین امّت مى داند.»

پژوهشگر حوزه امر به معروف و نهی از منکر اظهار کرد: «بی تفاوتی بدترین درد در جامعه امروزی است که متاسفانه به آن دچار شده ایم و به فرموده پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) این امر موجب می شود تا منکر به جای معروف و معروف بصورت منکر در جامعه جلوه گر شود.»

لینک خبر


همچنین ببینید

امربه‌معروف در حقیقت نوعی بیان برای اصلاحِ عیب تخلف از قانون شرع است

آیت الله اراکی گفت: قرآن کریم می‌فرماید حکومت باید با خواسته مردم باشد. اما اگر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.