پیاده روی اربعین فرصت ارزشمندی برای نشر امر به معروف و نهی از منکر است

سرپرست اداره تبلیغات اسلامی بندر لنگه

پیاده روی اربعین فرصت ارزشمندی برای نشر امر به معروف و نهی از منکر است

حجت الاسلام محمد فولادی با اشاره به پیاده روی اربعین حسینی و لزوم بهره بردن از فضای معنوی این حرکت بزرگ و همچنین نقش علما در گسترش سنت واجب امر به معروف و نهی از منکر، گفت: پیاده روی اربعین حسینی بهترین فرصت برای نشر سنت حسنه امر به معروف و نهی از منکر است.

حجت الاسلام محمد فولادی استاد حوزه علمیه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری رسا در هرمزگان، با تاکید بر اهمیت پیاده روی اربعین حسینی و لزوم گسترش فریضه امر به معروف و نهی از منکر از سوی علما، گفت: پیاده روی اربعین حسینی بهترین فرصت برای گسترش فریضه امر به معروف و نهی از منکر است و بایستی از این ظرفیت عظیم استفاده شود.

وی افزود: پیاده روی اربعین حسینی بهترین فرصت برای نشر سنت واجب امر به معروف و نهی از منکر است و خداوند را شاکریم که چنین ظرفیت عظیمی به وجود آمده که شیعیان در فضای معنوی کربلا و زیارت ائمه اطهار قرار بگیرند.

مدرس حوزه علمیه ضمن تاکید بر این مطلب که سنت زیبای امر به معروف و نهی از منکر در پیاده روی اربعین حسینی نمود بیشتری دارد بیان کرد: به حول و قوه الهی ظرفیت عظیمی به واسطه پیاده روی اربعین حسینی به وجود آمده که جا دارد از این زیبایی معنوی به وجود آمده کمال استفاده را ببریم.

حجت الاسلام فولادی در ادامه با بیان این مطلب که انقلاب اسلامی ایران به برکت خون شهدا آبیاری شده و دشمن نمی تواند در روح و جان مردم عزیز کشورمان رسوخ کند تصریح کرد: بیگانگان و دشمنان دین و خداوند به بهانه ای مختلف امروز سعی در کم رنگ کردن اعتقادات مسلمانان را دارند و پیاده روی اربعین حسینی بهترین فرصت برای برملا کردن نقشه های شوم دشمنان اسلام است.

وی در قسمت دیگری از سخنان خود به نقش علما در گسترش فریضه امر به معروف و نهی از منکر در اربعین حسینی اشاره و تصریح کرد: علما و روحانیان نقش پررنگ و حائز اهمیتی دارند چرا که علما و روحانیان با گسترش فریضه امر به معروف و نهی در پیاده روی اربعین حسینی تمامی نقشه های شوم گروه های تکفیری و داعشی را برملا می کنند.

استاد حوزه علمیه ضمن بیان این مطلب که علما با تبلیغ خود راه نفوذ تبلیغ شوم و غیر انسانی و غیر دینی تکفیری ها را مسدود می کنند افزود: گروه های تکفیری و داعشی با تبلیغ شوم و غیر دینی خود سعی در کم رنگ کردن اعتقادات دینی مسلمانان را دارند اما علمای آگاه و همیشه در صحنه می توانند تبلیغ آنان را خنثی کنند و اربعین حسینی بهترین روش برای مبارزه با افکار غلط آنان است.

وی در پایان ابراز داشت:‌ رعایت آداب زیارت و رعایت حال افراد مسن و احترام به بقیه اقوام در طول پیاده روی هر چه بیشتر رعایت شود بر زیبایی و عظمت این کار بزرگ فرهنگی افزوده می شود.

لینک خبر


همچنین ببینید

در امر تبلیغ، امر به معروف و نهی از منکر هدف است

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از نباء نگار، آیت‌الله حبیب‌الله شعبانی، در همایش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.