امر به معروف و نهی از منکر نشان‌دهنده زنده بودن جامعه اسلامی هستند

 

به گزارش خبرگزاری تسنیم، دوره آموزشی – توجیهی شهید قاسم سجادیان با حضور سردار سید هاشم غیاثی فرمانده سپاه فجر فارس برگزار شد.

سردار غیاثی در دیدار با مسئولان امر به معروف نواحی بسیج استان فارس با اشاره به در پیش بودن سالروز اربعین حسینی، گفت: عبرت‌ها و درس‌هایی در عاشورا و قیام امام حسین(علیه السلام) وجود دارد که باید آنها را درک کنیم، بشناسیم و از آنها در زندگی شخصی و اجتماعی استفاده کنیم.

وی افزود: امام حسین(علیه السلام) در حرکت مقدس خود به سه شاخصه ” اصلاح امت و برطرف کردن فساد در جامعه”، “جاری کردن روش و سیره پیامبر در جامعه” و مهم‌تر از همه ” احیا فرایض امر به معروف و نهی از منکر در جامعه توجه داشتند.

فرمانده سپاه فجر با تاکید بر اینکه امروز حرکت در مسیر حضرت اباعبدالله الحسین(علیه السلام) تنها با اقامه عزا ممکن نیست، گفت: اگر می‌خواهیم زندگی حسینی داشته باشیم ابتدا باید پیرامون سیره و زندگی ائمه اطهار(علیهم السلام) کسب معرفت کنیم.

وی با بیان اینکه فرایض امر به معروف و نهی از منکر پایه و اساس حرکات اجتماعی اسلام هستند، گفت: برای احیاء این فرایض باید مصمم باشیم و تلاش کنیم همه اعمال ما در راستای اهداف قیام امام حسین(علیه السلام) و آگاه سازی جامعه باشد.

سردار غیاثی با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر نشان‌دهنده زنده بودن جامعه اسلامی هستند، گفت: انقلاب اسلامی ایران برگرفته از نهضت عاشوراست و احیا و اهتمام به اجرای فرایض امر به معروف و نهی منکر تضمین‌کننده سلامت و تعالی انقلاب اسلامی هست، اگر در مقابل استکبار جهانی ایستاده‌ایم، به خاطر اعتقادمان به عاشوراست و تا پای جان این مسیر را ادامه می‌دهیم.

وی «مشارکت بسیج در عرصه‌های مختلف را عامل موفقیت و تسریع در دستیابی به اهداف دانست و افزود: برای احیا فرایض امر به معروف و نهی از منکر در جامعه به یک عزم همگانی نیاز داریم و نقش بسیج با توجه به ظرفیت عظیم اجتماعی در این موضوع غیرقابل چشم پوشی است.

فرمانده سپاه فجر خطاب به مسئولان امر به معروف نواحی بسیج استان فارس گفت: رسالت سنگینی در راستای ایجاد عزم همگانی و ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر در جامعه بر عهده شماست و در این حرکت عظیم فرهنگی باید قشر نوجوان و جوان را به صورت ویژه مورد توجه قرار دهید.

 

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.