بدحجابی؛ دستاورد غفلت مسؤولان فرهنگی

چرا کسی با بی حجابی برخورد نمی کند ؟؟؟!!!

کار بجایی رسیده است که مسئولین بجای برخورد با مروجین بدحجابی و بی عفتی در جامعه اسلامی با جوان امر به معروف و نهی از منکر که به وظیفه شرعی و انسانی خود عمل میکند برخورد میشود!!

یادداشت دانشجویی: و لتَکُن مِنکُم اُمَّه یَدعُونَ اِلَی الخَیرِ وَیَامُرُونَ بِالمَعرُوفِ وَ یَنهَونَ عَنِ المُنکَرِ وَ اُولَئِکَ هُمُ المُفلِحُون آل عمران/۱۰۴ باید از میان شما جمعی دعوت به نیکی، و امر به معروف و نهی از منکر کنند! و آنها همان رستگارانند.

امروزه با گشت زدن در کوچه و بازار و پارک ها انسان متوجه اتفاقی میشود که بسیار ناراحت کننده و تأسف بار است اتفاقی که حاصل چندین سال فعالیت و کار است و در پی آن اتاق فکرها تشکیل شده و بودجه های کلان صرف شده و از طرفی هم در اثر کم کاری و عدم اقدام جهادی مسئولین کشور بوده است. اتفاقی که امام خامنه ای در دهه هشتاد و این دهه بارها هشدار آن را تحت عناوین تهاجم،شبیه خون و ناتوی فرهنگی عنوان کردند و در این بین متأسفانه مسئولین کشور بجای چاره اندیشی و اقدام انقلابی و جهادی در این راستا اقدام قابل توجهی را انجام نداده اند.

صحت این صحبت و واقعیت همان چیزی است که آقا با عنوان ولنگاری فرهنگی نام بردند، متأسفانه امروزه جامعه اسلامی به شدت از ناحیه مشکلات فرهنگی در عذاب و اذیت است و ما شاهد بی فرهنگی های بسیار زیادی در سطح جامعه هستیم و روزبه روز هم شدیدتر و وخیم تر میشوند.مثال بارز آن بحث حجاب و عفاف است که جزو شعائر اسلام است و تأکیدات بسیار فراوانی بر روی آن در قرآن و روایات و کلام بزرگان شده است ولی وضعیت تعریف مناسبی ندارد.

امروزه حجاب خیلی مظلوم و غریب واقع شده است و بدحجابی به عنوان نمادی جهت متمدن بودن مطرح میشود،چرا باید در جامعه اسلامی اجازه داده شود که هرکس هرجور میلش میخواهد پوشش داشته باشد و در نوع پوشش هم گاهی اوقات فرقی بین حریم خصوصی و اجتماع نباشد؟ باید بحال وضعیت بد حجاب و عفاف گریه کرد.

کار به جایی رسیده است که زمینه جهت انجام گناه و فساد خیلی راحت تر از گذشته شده است، جامعه ای که آن را متعلق به آقا امام زمان می دانیم و قراربوده که در آن جوان مؤمن و انقلابی در فضای آرام و ناآلوده رشد کرده و زمینه ظهور آقا امام زمان روحی فداء را فراهم آورد مشاهد میکنیم که فساد اخلاقی و بی بندو باری و بدحجابی در آن بیداد میکند و شرایط جوری وخیم شده که انسان خجالت میکشد وارد خیابان و کوچه و بازار هم شود.

کار بجایی رسیده است که مسئولین بجای برخورد با مروجین بدحجابی و بی عفتی در جامعه اسلامی با جوان امر به معروف و نهی از منکر که به وظیفه شرعی و انسانی خود عمل میکند برخورد میشود!! باید از مسئولین حوزه فرهنگ پرسید چرا اقدامی در این صورت نمیگیرد؟هرچند نباید هم از برخی مسئولین انتظار داشت که در راستای ترویج فرهنگ اسلامی حرکت و اقدام کنند درحالیکه شاهد فیش های حقوقی نجومی برخی از آنها هستیم!!! با بیت المال خواری به هیچ عنوان نمیشود برای خدا کار کرد.

چرا در کشور با وارد کنندگان پوشاک قاچاق خارجی که از طرفی باعث ضربه زدن به تولید داخلی میشوند و از طرفی هم مروج فرهنگ غربی هستند نباید برخورد در خور توجه و انقلابی صورت بگیرد؟چرا هنرمندان کشور که باید الگو و نمونه جوانان باشند و رفتار و پوشش در شأن جامعه اسلامی داشته باشند ،ولی متأسفانه شاهد آن هستیم که بعضی هنرمندان با لباس ها و پوشش های آنچنانی که در شأن فرهنگ و هویت و دین مردمان کشور نیست در جشنواره های داخلی و خارجی حاضر میشوند و حتی به این نوع پوشش و رفتار خود هم افتخار میکنند؟باید از مسئولین وزارت محترم فرهنگ و ارشاد پرسید! چرا در راستای مقابله با این نوع رفتارها و پوشش های زننده که بازخورد اجتماعی شدید دارند اقدام و برخوردی صورت نمیگیرد؟آیا این اقدمات زننده با اهداف وزارت فرهنگ و ارشاد که لفظ اسلامیت را هم با خود به یدک میکشد هم خوانی دارد؟

امروز نقطه ضعف جمهوری اسلامی مسئله فرهنگ است که متأسفانه دشمن هم از کانال های گوناگون فرهنگی درصدد ضربه زدن به آن است، باید این نقطه ضعف هم چون صنعت موشکی به نقطه قوت تبدیل شود و این کار شدنی است به شرط اعتماد به حرف خداوند متعال که فرمود: “ان تنصرالله ینصرکم.”در کنار این شرط، روحیه جهادی و انقلابی مسئولین و خواص را میخواهد، باید زمینه طرح دهی و عرض اندام به جوانان حزب اللهی که واقعا دغدغه فرهنگ اسلامی را دارند داده شود و مسئولین هم در این راستا حمایت های لازم را انجام دهند و نباید اجازه داده شود که هویت و فرهنگ غنی ایرانی-اسلامی به فراموشی سپرده شود.

ومن ا…توفیق
حسین کی قبادی- فعال دانشجویی دانشگاه پیام نور شاهرود
لینک دیدگاه


همچنین ببینید

نظام با برگزاری جشنهای نوروزی موافق است

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری صداوسیما مرکز کُردستـــان، به گفته نماینده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.