ماجرای امر به معروف شهید کریمی به عروس بدحجاب در خیابان

همرزم شهيد حاج داود كريمی

ماجرای امر به معروف شهید کریمی به عروس بدحجاب در خیابان

احمد كنعانی گفت: در ميدان وليعصر قدم مي زديم كه ماشين عروس و دامادی از كنارمان گذشت. عروس حجاب خوبی نداشت. حاج داود در حالی كه اشك از چشمانش جاری بود، جلويشان را گرفت و امر به معروف و نهی از منكرشان كرد.

به گزارش سرویس راهیان نورخبرگزاری بسیج، «احمد کنعانی» ۵سال قبل از پیروزی انقلاب با حاج داود آشنا شد. بعد از انقلاب، در کمیته نازی آباد با هم همکارشدند. وی می گوید: در جمع همکارانم در کمیته، حاج داود یک نیروی فعال و موثربود. آن روزها منافقین در مدارس، سخنرانی می کردند که حاج داود برای مقابله با آن، برنامه هایی در آنجا برگزار می کرد. برخورد با اراذل و اوباش هم به عهده حاجی بود. تعدادی از اراذل و اوباش در میدان بازار دوم نازی آباد، مزاحم مردم شده بودند. حاج داود خودش را به آنجا رساند و دستگیرشان کرد.

وی به فعالیت حاج داود در تشکیل سپاه اشاره می کند: قبل از جنگ، با شهید کریمی در ستاد مرکزی سپاه پاسداران مشغول به کار شدم. مهمترین کارمان تشکیل سپاه در استان های کشور بود. ما فرماندهان و نیروهای سپاه را به شورای هماهنگی معرفی می کردیم و آنها با انتخابمان موافقت یا مخالفت می کردند.

کنعانی از ماموریتی که حاج داود به عهده اش می گذارد، می گوید: سال ۶۱فرمانده سپاه منطقه ۴خراسان بودم. در آن روزها «جاویدالاثرحاج احمد متوسلیان» فرمانده تیپ محمد رسول الله در دمشق، اسیر شده بود.

حاج داود از من خواست به سوریه بروم و موقتا فرمانده این تیپ شوم. حاجی از «محسن رضایی»، فرمانده سپاه، حکم فرماندهی ام را گرفت.

وی می افزاید: او سال ۶۵ مسؤول ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور شد. یک سال در این کار بودیم. به اعتقاد حاج داود، بعد از جنگ، موضوع مواد مخدر، یکی از مهمترین مشکلات کشورمان بود. آن روزها بیشتر مواد مخدر از افعانستان وارد کشورمان می شد. حاجی پادگانی را در سیستان و بلوچستان و شهرهای شرقی کشور ساخت تا مانع این کار شود.

همرزم شهید ادامه می دهد: در مورد مسائل کاری، طرح ها و برنامه های زیادی داشت. وقتی در کارمان به مشکلی برمی خوردیم، راهکارهای خوبی ارائه می کرد.

کنعانی، خاطره ای از ارادت حاج داود نسبت به شهدا را به یاد می آورد: در میدان ولیعصر قدم می زدیم که ماشین عروس و دامادی از کنارمان گذشت. عروس حجاب خوبی نداشت. حاج داود در حالی که اشک از چشمانش جاری بود، جلویشان را گرفت و امر به معروف و نهی از منکرشان کرد. حاجی به آنها می گفت که ما در جنگ شهید دادیم تا اسلام زنده بماند. حالا چطور می توانیم با بی حجابی، نسبت به فداکاری هایشان بی تفاوت باشیم.

وی درباره تسلط حاج داود به نهج البلاغه می گوید: حاج داود خط و مشی و ایده های زیادی برای کارهایش داشت. او برخی از خطبه های نهج البلاغه را از حفظ بود و صحبت هایش آمیخته با مطالب این کتاب بود. صحبت هایش طنز گونه و دلنشین بود و روی ما تاثیر می گذاشت.

احمد کنعانی در پایان می افزاید: حاج داود در طول انقلاب خدمات زیادی انجام داد. او همیشه نسبت به خانواده های شهدا و جانبازان ارادت داشت. او در طول عمرش، با شجاعت، فرماندهی قسمت های متخلف سپاه را به عهده داشت.امیدوارم با الگو دادن چنین افرادی،ادامه دهنده راهشان باشیم.

لینک خبر


همچنین ببینید

در امر تبلیغ، امر به معروف و نهی از منکر هدف است

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از نباء نگار، آیت‌الله حبیب‌الله شعبانی، در همایش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.