حجت الاسلام مختار کرمی

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی کردستان

نبود امر به معروف و نهی از منکر موجب قطع برکات الهی در جامعه می شود

حجت الاسلام مختار کرمی با تاکید بر تلاش برای ترویج امر به معروف و نهی از منکر در جامعه گفت: نبود امر به معروف و نهی از منکر در جامعه موجب قطع برکات الهی و عدم اجابت دعای خیر مردم می شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا حجت الاسلام مختار کرمی روز پنجشنبه در جلسه شورای امر به معروف و نهی از منکر استان در سنندج اظهار کرد: اهمیت امر به معروف و نهی از منکر بر کسی پوشیده نیست و جزو واجباتی است که در روایات، سیره اهل بیت، سیره بزرگان و قرآن کریم همواره مورد تاکید بوده است.

وی با اشاره به اینکه بزرگان ما همواره در حال امر به معروف و نهی از منکر بوده اند، افزود: همه ما مسلمانیم و وظیفه داریم خوبی ها و ارزش ها را به مردم معرفی کنیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان یادآور شد: سازمان تبلیغات اسلامی به واسطه وظیفه ذاتی خود باید این رسالت را انجام دهد و بدی ها را برای مردم شناسایی و موانعی برای آنها ایجاد کند که مردم طرف منکرات نروند.

وی بیان کرد: انسان های صالح و شایسته همواره کوشا بوده اند و اگر موفقیتی داشتند به خاطر اهمیت دادن به امر به معروف و نهی از منکر بوده است و بدون شک تمامی فرائض دینی به امر به معروف و نهی از منکر وابسته است.

حجت الاسلام کرمی افزود: امر به معروف و نهی از منکر همانند نماز واجب است اما در جامعه ما توجه زیادی به آن نمی شود و باید در راستای احیای این فریضه الهی تلاش جدی صورت بگیرد.

وی گفت: ما حق نداریم به‌ عنوان یک نهاد تبلیغی و اسلامی جلساتمان بدون خروجی و به صورت نمایشی باشد بلکه باید بتوانیم برنامه های اثرگذاری را در این زمینه اجرا کنیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان بیان کرد: برای اجرای امر به معروف باید ابتدا از خودمان و خانواده هایمان شروع کنیم بعد جامعه را نیز در این زمینه آگاه سازیم.

معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی کردستان نیز در این جلسه برگزاری کلاس های اخلاق که روزهای پنجشنبه در تبلیغات اسلامی کردستان برای پرسنل برگزار می شود را حرکت ارزنده ای در راستای ترویج امر به معروف و نهی از منکر دانست و گفت: این برنامه باید به عنوان الگویی برای سایر ادارات معرفی شود.

حجت الاسلام علی رستمی افزود: برگزاری گفتمان های دینی در حوزه امر به معروف، برگزاری جلسات آموزشی برای خانواده پرسنل و اجرای فعالیت های امر به معروف و نهی از منکر در سطح حاشیه شهر و روستاها باید مورد توجه قرار گیرد.

لینک خبر


همچنین ببینید

بی عدالتی نتیجه ترک امر به معروف و نهی از منکر است

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از ایرنا، احمد توکلی عصر شنبه در مراسم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.