بی حجابی یکی از عوامل فروپاشی خانواده ها

کارشناس امور فرهنگی سیستان و بلوچستان

بی حجابی یکی از عوامل فروپاشی خانواده ها

برشان گفت: آمارهاى قطعى و مستند نشان می ‏دهد كه با افزايش بى حجابى در جهان، طلاق و از هم گسيختگى زندگى زناشوئى در دنيا به طور مداوم بالا رفته است.

 

به گزارش ایسنا منطقه سیستان و بلوچستان، نورالله برشان بیان کرد: حجاب از ضروریات دین اسلام است.

وی با بیان این که از سوی علما حجاب بالاتر از نماز است، افزود: کسانی که امر به معروف و نهی از منکر نمی کنند از دایره اسلام خارج شده است.

این کارشناس امور فرهنگی تصریح کرد: حجاب از همان دوران کودکی در وجود انسان نهادینه شود تا خروجی آن را در بزرگسالی ببینیم.

برشان ادامه داد: حجاب و عفاف زنان را از ناهنجاری های اجتماعی مصون می کند.

وی بی حجابی بانوان را در جامعه یکی از عوامل فروپاشی خانواده ها دانست و افزود: بی حجابی در بالا رفتن سن ازدواج در بین جوانان تاثیر گذاشته است.

وی خاطرنشان کرد: در جامعه‏ اى که بى بند و بارى در پوشش و به تبع آن بى بند و بارى جنسى رواج دارد، بسیارى از لذت‏هاى جنسى که عامل گرایش به ازدواج است به راحتى در دسترس افراد قرار می گیرد، و این امر از میزان علاقه و گرایش به ازدواج در افراد میکاهد.

برشان گفت: آمارهاى قطعى و مستند نشان می ‏دهد که با افزایش بى حجابى در جهان، طلاق و از هم گسیختگى زندگى زناشوئى در دنیا به طور مداوم بالا رفته است.

وی تصریح کرد: بدحجابی و بی‌حجابی زمینه‌ی از بین رفتن عفاف را فراهم می‌کند و آسیب‌های دیگری مثل بی‌اعتمادی را هم به دنبال دارد.

وی بیان کرد: نهاد خانواده سلول سازنده‌ی اجتماع است و اگر بخواهیم هر حرکت صحیح اجتماعی را دنبال کنیم، قطعاً باید این سلول شکل اصلی خودش را بگیرد؛ لذا تا زمانی که این مسأله به طور جدی در خانواده اصلاح نشود، همه‌ی حرکات اجتماعی روبنایی و سطحی خواهند بود. جامعه پذیر کردن افراد یکی از وظایف نهاد خانواده است.

لینک خبر


همچنین ببینید

جشنواره سراسری «ایده‌های نماز و امر به معروف و نهی از منکر» برگزار می‌شود

به گزارش خبررگزاری فرهنگسرای معروف بحرعلی محمودی، رئیس گروه قرآن و عترت اداره‌کل فرهنگ و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.