فضای مجازی مهمترین مصداق شبیخون فرهنگی در جامعه است.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان تهران

فضای مجازی مهمترین مصداق شبیخون فرهنگی در جامعه است

آیت الله موحدی کرمانی در نشست ستادهای امر به معروف و نهی از منکر استان تهران بر لزوم اولویت بندی منکرات در سطح جامعه تاکید کردند.

 

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر، رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان تهران در اولین گردهمایی اعضای ستادهای شهرستان های استان تهران به ایراد سخنرانی پرداختند.

وی با تاکید بر اینکه گام اول در مقابله با منکرات جامعه، شناخت و اولویت بندی آنها است، گفتند: قدم اول در مشخص شدن تکلیف ما در ستادهای شهرستان، شناخت و اولویت بندی منکرات اجتماعی متناسب با فضای بومی شهرستان و در مرحله بعد در سطح استان است. اگر معلوم شود که اولویت اصلی ما در مقابله با منکرات، کدام منکر اجتماعی است، آنگاه تمام ظرفیت مردمی ستاد باید در جهت زدودن آن منکر بسیج شوند.

این مقام مسؤول در ادامه ضمن اشاره به دغدغه های مقام معظم رهبری(مدظله) در زمینه شبیخون فرهنگی، افزودند: ما متولیان فریضتین در جامعه اسلامی می بایست این دغدغه فرهنگی را جدی گرفته و نسبت به آن تحلیل و فهم عمیقی کسب کنیم. باید بفهمیم چرا رهبری نسبت به وضعیت فرهنگی امروز از عبارت «شبیخون فرهنگی» استفاده کرده اند. این شبیخون فرهنگی چیست؟ به نظر من مسائل و معضلات فرهنگی نظیر بی حجابی، رشوه و امثال اینها چندان مسائل مهمی در برابر این شبیخون فرهنگی به شمار نمی آیند. شبیخون فرهنگی ناظر به وضعیتی است که در حال حاضر همه جامعه و خانواده های ما را درگیر خود نموده است.

وی با اشاره به اینکه اینترنت و فضای مجازی مهمترین مصداق عینی شبیخون فرهنگی در جامعه ماست، گزارشی مستند از آسیب های فضای مجازی و پیامدهای آن برای حضار در جلسه ارائه نمودند.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به این واقعیت که پدیده اینترنت هم مانند سایر پدیده های اجتماعی ممکن است ابعاد مثبت و منفی متعددی داشته باشد، گفتند: سخن گفتن از فواید اینترنت مانند تعبیر قرآن درباره شراب است که می فرماید: یَسْأَلُونَکَ عَنِ الْخَمْرِ وَالْمَیْسِرِ قُلْ فِیهِمَا إِثْمٌ کَبِیرٌ وَمَنَافِعُ لِلنَّاسِ وَإِثْمُهُمَا أَکْبَرُ مِن نَّفْعِهِمَا… یعنی مضرات آن بیشتر از منافع آن است.

وی سپس به پیامدهای منفی اینترنت اشاره کردند که صدها سایت مستهجن، مطالب و محتواهای ضد دین و ترویج شبهات، امکانات جاسوسی اینترنت علیه نظام اسلامی و… از جمله اینها هستند.

رئیس ستاد استان تهران با توجه به پیامدهای منفی بسیار زیاد اینترنت در جامعه، اولویت اول را کنترل و مقابله با مضرات این پدیده شایع در جامعه دانسته و وظیفه تک تک مسؤولین و دغدغه مندان را کمک به زدودن ابعاد منفی این واقعیت اجتماعی مطرح کردند.

لینک خبر

 


همچنین ببینید

مطالبه گری دانشجویان حامی کارتن خواب ها برای تقویت امر به معروف و نهی از منکر بود

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.