تدوین برنامه‌های ادارات در حوزه امر به معروف و نهی از منکر

مدیرکل اداره امور اقتصادی و دارایی استان اصفهان

تدوین برنامه‌های ادارات در حوزه امر به معروف و نهی از منکر

علی صبوحی گفت: شورای امر به معروف و نهی از منکر هرسال برنامه‌ای اجرایی را با محورهای یکسان برای همه وزارتخانه‌ها ارائه کرده و انتظار این است که ادارات نیز برنامه اجرایی خود را در این زمینه برای یک سال تدوین کنند.

 

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، علی صبوحی در نشست مدافعان حریم خانواده اظهارداشت: اداره امور اقتصادی و دارایی به عنوان یک دستگاه حاکمیتی بوده و معمولاً چیزی که در بیرون با شنیدن کلمه دارایی به اذهان متبادر می‌شود، بحث مالیات است در صورتی که وظایف این اداره در حوزه خزانه‌داری و امور اقتصادی است.

مدیرکل اداره امور اقتصادی و دارایی استان اصفهان ادامه داد: این ذی‌حسابان وظیفه نظارت بر اجرای صحیح بودجه را به عهده دارند و با توجه به این وظیفه در جلسات ماهانه‌ای که برگزار می‌شود یکی از موضوعاتی که در تمام ادارات زیرمجموعه مورد بررسی قرار می‌گیرد، اجرایی کردن اقتصاد مقاومتی است.

صبوحیعنوان کرد: یکی دیگر مواردی که توسط ذی‌حسابان کنترل می‌شود جلوگیری از هزینه‌های غیر ضروری است و تأکید بر این است که خریدهای دستگاه‌ها به سمت خرید کالاهای تولید داخلی و ممنوعیت خرید کالاهای خارجی هدایت شود.

وی در ادامه با اشاره به موضوع جلسه که بحث امر به معروف و نهی از منکر است، گفت: ابتدای هر سال شورای امر به معروف و نهی از منکر وزارتخانه‌ها یک برنامه اجرایی را با محورهایی که برای همه وزارتخانه‌ها در یک قالب بوده، ارائه کرده و انتظار این است که ادارات نیز برنامه اجرایی خود را در این زمینه برای یک سال تدوین کنند.

این مقام مسؤول اضافه کرد: با توجه به محورهای ابلاغ شده این پیشنهادات تهیه شده و در قالب محورهای مدنظر برنامه پیشنهادی آماده شده که نسخه‌ای از آن برای استان نیز ارسال شده است و در تلاش هستیم که این برنامه‌ها به طور کامل عملی شود.

صبوحی از برگزاری جلسات دبیران امر به معروف و نهی از منکر ادارات در حوزه مالی و اقتصادی خبر داد و خاطرنشان کرد: مصوبات جلسات دبیران خصوصاً در حوزه مالی و اقتصادی ابلاغ می‌شود و این جلسات کمک می‌کند که از تجربیات یکدیگر در خصوص این مورد خاص امر به معروف و نهی از منکر در حوزه عفاف و حجاب و مسائلی از این دست نیز استفاده کنیم.

لینک خبر


همچنین ببینید

در اجرای امر به معروف و نهی از منکر، مخاطب شناسی را سرلوحه فعالیت خود قرار دهیم

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری تسنیم از ساری، ولی‌الله امیری امروز …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.