حجت الاسلام سالک اضافه کرد: مشاهده کردیم مدیران دستگاه های اجرایی ظاهر قانون را در موقعیت های مختلف پیاده می کنند ولی عمق قانون که باید به طور مدام و مستمر پیاده شود انجام نمی گیرد.

نائب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در سازمان بسیج دانشجویی

همه حرف اهل بیت ما امر به معروف و نهی از منکر است

احمد سالک صبح امروز در دوره آموزشی امر به معروف و نهی از منکر در سازمان بسیج دانشجویی بیان کرد: با اجرای قانون امر به معروف بیش از 50 درصد از ناهنجاری های جامعه و دستگاه های دولتی برطرف می شود.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی؛ احمد سالک نائب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی صبح امروز در دوره آموزشی امر به معروف و نهی از منکر در سازمان بسیج دانشجویی سخنرانی کرد.

سالک در این جلسه درباره مسأله امر به معروف گفت: برخورد با مصادیق بی حجابی، برخورد با معلول است ما باید با علت ها مقابله و به فضای مجازی ورود کنیم، دشمن می خواهد به کشور ما برگردد و آن از طریق بستن قراردادها و گسترش فساد است.

وی افزود: محور بعدی فضای مجازی است که باعث گسترش انواع فسادهاست، به تعبیر رهبری فضای مجازی گنداب فساد است تیر های زهرآگین فساد از طریق فضای مجازی به جامعه پرتاب می شود.

سالک ادامه داد: اکنون ۵۲ کانال ماهواره ای مد و لباس در حال فعالیت هستند.۳۴۸ ماهواره جهانی وجود دارد که بیش از ۱۲۰ مورد آنها در ایران قابل دسترس اند و هرکدام از این ماهواره ها بیش از ۱۰ شبکه دارند و در زمینه های مختلف دارند کار می کنند، مثلا کودک و نوجوان خانواده و سبک زندگی و … دشمن با گسترش انواع فسادها در حال فعالیت در جامعه ماست.

وی در رابطه با قانون امر به معروف و نهی از منکر گفت: این قانون قوی است و از آمران و ناهیان دفاع می کند و قابل پیاده سازی است.با اجرای این قانون بیش از ۵۰ درصد از ناهنجاری های جامعه و دستگاه های دولتی برطرف می شود.

وی درباره وضعیت پوشش در مدارس و دانشگاه ها گفت: همه جای دنیا یک فرم مشخصی برای پوشش مدارس و دانشگاه ها وجود دارد اما در کشور ما این اختیار به مسؤولین موسسات داده شده و هرکسی ساز خودش را میزند.

وی افزود: در دستگاه های دولتی و اجرایی، باوری برای اجرای ضوابط دینی نمی گویم نیست اما کمتر است.مدیران سیاسی مدیران مذهبی را تحت تاثیر قرار می دهند.

نائب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس در مورد اهمیت امر به معروف و نهی از منکر بیان کرد: همه حرف اهل بیت ما امر به معروف و نهی از منکر است.

سالک خطاب به دانشجویان شرکت کننده در این دوره گفت: نکته مهم برای شما خودباوری شما است. اگر ضعف باور داشته باشید تکلیفی عمل می کنید، می گویید اگر شد که شد اگر نشد عیبی ندارد.این باور از شناخت عمیق محتوای امر به معروف به وجود می آید. شخصیت توحیدی شما بر اساس باور و یقین باید شکل بگیرد.

وی افزود: طبق مطالعه بر روی زندانیان علت بسیاری از فسادهایی که اتفاق افتاده دوری آنان از قرآن و مسجد بوده است.حال ممکن است بگویید اینها چه رابطه ای با امر به معروف دارد، اینها ریشه های امر به معروف است ، باید ریشه ها را بدانید.

وی گفت: حوصله شما باید زیاد باشد.اگر حوصله شما زیاد شود شادابی شما افزایش می یابد و تدبیر شما زیاد می شود.

این نماینده مجلس گفت: باید ظرفیت های فعالیت برای امر به معروف را بشناسید و بهترین ظرفیت دانش آموزی است.دانش آموز می تواند پدر و مادر خود را سر خط بیاورد.

در پایان وی با اشاره به موضوع بصیرت گفت: شما باید بصیرت افزایی کنید.در قرآن بالغ بر ۱۶۵ بار واژه بصر آمده است و این خیلی مهم است.

لینک خبر


همچنین ببینید

بازدید دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور از پژوهشکده امر به معروف و نهی از منکر

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف، دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.