پیشگیری از سرقت فرهنگی در برخی از سازمان های اجرایی

امام جمعه شاهین‌دژ

لزوم توجه مردم به فریضه امر به معروف و نهی از منکر

حجت‌الاسلام نقی باقری در آئین دیدار با اعضای ستاد امر به معروف و نهی از منکر در شاهین‌دژ، اظهار داشت: باید برای جلب توجه اقشار مختلف مردم به مقوله «امر به معروف و نهی از منکر» گام برداریم.

 

به گزارش خبرگزاری فارس از شاهین‌دژ حجت‌الاسلام نقی باقری در آئین دیدار با اعضای ستاد امر به معروف و نهی از منکر در شاهین‌دژ، اظهار داشت: باید برای جلب توجه اقشار مختلف مردم به مقوله «امر به معروف و نهی از منکر» گام برداریم.

وی با اشاره به اینکه بحث امر به معروف و نهی از منکر هنوز آن طور که شایسته است در جامعه نهادینه نشده، یادآوری کرد: این مقوله در اصلاح جامعه و فرد نقش زیادی دارد.

این مقام مسؤول با بیان اینکه ضرورت طرح این دو واجب الهی بر کسی پوشیده نیست، ادامه داد: باید این حقیقت را باور کنیم که امر به معروف منجر به احیای دین و اجرای قوانین اسلام می‌شود.

امام جمعه شاهین‌دژ با تاکید بر اینکه با طرح این مباحث اقشار مختلف مردم نسبت به این وظیفه مهم شناخت پیدا می‌کنند، یادآوری کرد: در طرح و تبیین این مباحث کوتاهی شده است.

باقری با بیان اینکه هنوز بسیاری از افراد مسائل ابتدایی امر به معروف و نهی از منکر را نمی‌دانند، اضافه کرد: بسیاری از مردم توجه ندارند امر به معروف مانند نماز و روزه بر آنها واجب است.

این مسؤول با تاکید بر اینکه باید همه دانشمندان اعم از نویسندگان، گویندگان، رسانه‌های جمعی و فرهنگیان برای تبیین مباحث گام بردارند، گفت: این دو دستور مهم و الهی در جامعه باید نهادینه شود.

امام جمعه شاهین‌دژ اظهار داشت: اقشار مختلف مردم در جامعه لازم است که نسبت به مسائل امر به معروف و نهی از منکر همچنین اهمیت آن آگاه کرده و دیگران را در این زمینه تشویق کنیم.

باقری یادآوری کرد: برای تشویق دیگران در راستای قدم برداشتن در این زمینه باید ابتدا اهمیت این دو موضوع را مشخص کرده همچنین شرایط آن را بیان کنیم.

لینک خبر


همچنین ببینید

اقامه عدل الهی، هدف بزرگ امر به معروف و نهی از منکر است

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری بسیج در قزوین، عباس کاظمی مسئول …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.